Lodžiju iestiklošana – salīdzinoši lēti, toties ļoti silti.

Lodžiju iestiklošana – salīdzinoši lēti, toties ļoti silti.

Lodžijas pazīstamas jau no padomju gadiem, tās ir neatņemama sastāvdaļa lielai daļai daudzdzīvokļu namiem. Lodžijas ir atvērtas telpas, kas atgādina balkonus. Tomēr it atšķirība: lodzijās abas malējās ārsienas ir ēku nesošās konstrukcijas, kamēr mums labi zināmie balkoni ir āra būves. Kas izvirzītas prom no ēkas nesošajām konstrukcijām. Mūsdienās iedzīvotāji aizvien lielākā skaitā pievēršas lodžiju iestiklošanai.

Lodžiju iestiklošana dod dzīvokļu iemītniekiem rindu priekšrocību:
galvenais ieguvumslīdzās esošajām dzīvokļa istabām rodas jauna apsildāma platība;
aizstiklotā lodžija izmantojama jauniem mērķiem: rodas jauna aktīvās vai pasīvās atpūtas vietne, darba istaba, un pat guļvietu šeit varam ierīkot;
iestiklota lodžija stabilizē arī temperatūras režīmu pārejā dzīvokļa daļā, kas svarīgi gada aukstajos mēnešosrudenī, ziemā, pavasara sākumā;
ir papildus aizsardzība pret atmosfēras nokrišņiem un vējiem, kuri tagad apstājas pie iestiklotās lodžijas ārējās sienas. Iepretīm tam, ka pirms iestiklošanas šīm atmosfēras parādībām bija pakļauts viss lodžijas laukums;
samazina trokšņu līmeni no ielas puses;
samazinās arī putekļu, ielas smaku un sīku nepiederošu priekšnesumu iekļūšana lodžijā un tālākās iekštelpās;
palielinās drošības līmenis, iestiklotas lodžijas ir papildus šķērslis zagļu iekļūšanai. Kārtīgi iestiklota lodžija jau vizuāli atradina no domas cilvēkiem ar ne visai tīru sirdsapziņu rīkoties
vizuāli uzlabojas lodžiju ārējais un arī iekšējais iespaids. Kārtīgi nodarīts iestiklošanas darbs rod mūsdienīguma gaisotni un nobeigtības sajūtas.
Lodžiju iestiklošana daudz neatšķiras no vienkāršu logu montāžas. Vienīgi vienā reizē nākas lietot vairākus logu profilus. No kuriem daži ir atverami, kad gada siltajos mēnešos nepieciešama gaisa apmaiņa gan lodžijā, gan visā dzīvoklī.

Lodžijas iestiklo siltajā un aukstajā versijā.

Siltajā versijā lodzijās instalē divkameru pakešu logus, jeb logu profiluskur ir trīs stikla kārtas izkārtotas rāmī ar divām iekšējām kamerām, tās siltumizolācijas uzlabosanai piepildītas ar inertu gāzikas visbiežāk ir argons. Retāk ogļskābā gāze. Daudzreiz līdzās siltajam lodzijas stiklojumam turpat lodžijā tiek ierīkoti sildošie elementi (maza krāsniņa, papildus apkures radiatori u.c risinājumi).

Aukstais stiklojums notiek lietojot vienkameru logu profilus. Tomēr arī šāds stiklojums, lai arī nenodrošina vienmērīgi gaisa temperatūras regulējumu pašā lodžijas telpā, tomēr stabilizē tālākā dzīvokļa istabas temperatūras režīmu. Un dod visas pārējās priekšrocības, par kurām pieminēts augstāk. Veikt auksto stiklojumu ir lētāk, nekā to darīt siltajā versijā.

Lodžijas stiklot varam:
lietojot veramo logu konstrukcijas. Tās ir tradicionālākas un vizuāli ar vislielākām iespējām, tās var krāsot, vai arī lietojot aplikācijas apdares materiālus. Kas kombinācijā dos praktiski bezgalīgas vizuālos variantus.
daudz izdevīgāk ir lietot logu bīdāmās konstrukcijas, kur logu vērtne nevis veras, bet gan bīdās attiecībā pret nekustīgajām plaknēm. Bīdāmās logu sistēmas salīdzinot ar veramajām dod vietas ietaupījumu lodžijās.
varam lodžijās lietot bezrāmju stiklojumu. Tāds dod lielāku no ārpuses ieplūstošā apgaismojuma līmeni. Rāmju neesamība dod jaunas sajūtas: vieglu vizuālo skatāmību, vizuālu sasaisti ar ārējo dabu.
Te gan jāatceras viena lieta. Pirms uzsākam lodžiju iestiklojumu, nepieciešams iepazīties ar juridiskajiem dokumentiem, kurus nepieciešams noformēt pirms darbu sākuma. Katrā pašvaldībā šie saistošie noteikumi var atšķirties. Rīgā lodžiju iestiklošanas darbu uzsākšanai nepieciešama būvinspekcijas atļauja, arī pārējo daudzdzīvokļu nama iemītnieku piekrišana. Pat tad, ja ēka atrodas privātā teritorijāarī tadkatram gadījumamnepieciešams iepazīties ar saistošajiem noteikumiem. Lai nesanāktu saskarsme ar neplānotām soda naudām vai arī ar prasību stiklojumu demontēt.

Lodžiju aizstiklošana ir izdevīga.

Šie stiklošanas darbi maksā salīdzinoši maz. Jo lodžijas jāaizstiklo tikai vienaārējāvirsma. Tomēr arī šis darbs ir nododams speciālistu rokās. Jo lodžiju iestiklošana sevī ietver sagatabošanas darbus: nelielus remontus ar mērķi aizdrīvēt nevajadzīgās plaisas, spraugas; logu profilu vietas ierīkošanu; sliedes novietošanu un kalibrēšanuja sekos bīdāmo logu sistēmu montāža; arī neliels kosmetisks remonts pēc iestiklošanas darbu beigām.

Lodziju stiklojums prasa uzmanību arī citā veidā. Stiklotie profili, kas tiek lietoti lodžiju iestiklošanai, ir sagatavoti jau rūpnīcās, ražotnēs. Speciāli sagatvoti strādnieki tos uzstāda pasūtītāja dzīves vai darbavietās. Labi logu konstrukciju moduļi plus apmācītu speciālistu darbs pie uzstādīšanas dod vēlamo rezultātu caur mērenu samaksu.

Tātad, izmaksas lodžiju iestiklošanā sastādās no vairākām pozīcijām:
pati stiklojuma profilu moduļu cena;
stikla profilu, moduļu piegāde līdz objektam;
sagatavošas darbi pirms stiklošanas sākuma;
galvenās darbu fāzes: lodžiju iestiklošana;
kosmētiskā remonta pēc stiklošanas.

Iestiklot lodžiju tas ir salīdzinoši lēts pasākums, ja salīdzinām ar stiklošanas darbiem verandās, paviljonos un pat balkonos. Bet šos darbus vēl lētākus iespējams padarītja pasūtītājs vēlas vienlaikus ietiklot vairākas lodžijas. Vai arīlodžijas stiklojumu veikt kombinācijā ar citu logu uzstādīšanu, durvju ierīkošanu utt.

Un vēl variants irja lodžiju stiklošanas darbiem uz doto momentu nepietiek finanses, tad ir iespējams risinājums ar kredīta palīdzību.

Par visām iespējām un jaunākiem lodžiju stiklojumu risinājumiemvisa informācija pieejama, ja kontaktēsieties ar mūsu pierdzējušiem darbiniekiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums