Logu aprūpe un ekspluatācija.

Logu aprūpe un ekspluatācija.

Vediniet logus 3-4 reizes dienā pa 15 minūtēm un ik rītu 20-30 minūtes. Neļaujiet istabas temperatūrai pazemināties par 15 grādiem. Plastikāta logi gandrīz neprasa īpašas rūpes, tos vajag tikai reizēm attīrīt un ieeļļot kustīgas furnitūras daļas.

Pirmatnējā logu attīrīšana.

Pēc loga montāžas vajag notīrīt cementa un balsināšanas traipus. Ja tas netiks izdarīts, tad blīvējumi un detaļas var sabojāties.

Regulārā telpas vedināšana.

Logi no PVC profiliem atšķiras ar visu savienojumu augstu blīvumu un slēgtā stāvoklī gandrīz nelaiž gaisu iekšā. Tātad telpās uzkrājas mitrums (īpaši virtuvē), kas izkrīt logu ārējo konstrukciju aukstākajās vietās – t.i. uz stikla paketēm aizsvīšanas un kondensāta veidā. Līdzīgas parādības var novērst mitruma samazināšana vedināšanas veidā. Var arī ierīkot ventilāciju sistēmu vai kondicionieri. Izejot no komfortabliem apstākļiem, telpas mitrumam jābūt ne lielākam par 55 %. Vēlams arī lai aizkari un žalūzijas netraucētu gaisa iekļūšanai no apkures radiatora līdz logam.

PVC (polivinilhlorīda) profila aprūpe.

Pēc ķīmiska sastāva PVC nestabils pret skābes šķīdumiem. Tāpēc rāmi jātīra ar parastu ziepju šķīdumu, vai izmantot speciālus, nesaturošus šķīdinātājus, abrazīvas vielas vai acetonu šķīdumu. Tīrīšanas līdzekli labāk izvelēties šķīduma veidā. Tas ir jāuzsmērē ar mīksto lina audumu uz rāmja virsmas un jāatstāj līdz pilnai izžūšanai.
Tad rāmi saberzē ar sausu vai mitru salveti. Nepieļaujiet ārējā profila skrāpēšanu un sasitumu.

Loga blīvgumijas aprūpe.

Blīvgumijas ir izgatavotas no mūsdienīgā materiāla, kas tomēr ir pakļauts dabiskai novecošanai. Ekspluatācijas ilguma pagarināšanai, t.i., blīvuma saglabāšanai un lietus un caurvēju aizkavēšanai vajag vienu-divas reizes gadā attīrīt tos no dubļiem un ieberzt ar speciālo šķidrumu. Apstrādāšanai izmantojiet labi iesūcošo audumu. Pēc tā Jūsu logi paliks elastīgi un mitrumizturīgi.

Roktura aprūpe.

Ja loga rokturis kustas, nepieciešams piecelt zem tās dekoratīvo plāksni un savilkt skrūves. Jūsu rokturis atkal ir fiksēts.

Ūdens novade.

Katrā plastikāta logā ir paredzēta ūdens novade mitruma izvadīšanai. Ūdens novadīšanas kanāli atrodas rāmja lejas daļā – tos ir viegli atrast atvērot vērtni. Nepieciešams vērot šo kanālu stāvokli un laiku pa laikam attīrīt tos no dubļiem.

Furnitūras aprūpe.

Kalpošanas laika pagarināšanai un nevainojamam ārējam izskatam nepieciešams 2 reizes gadā smērēt kustīgas daļas ar eļļu, kas nesatur skābes vai darvu. Šīs vielas arī aizsargā no korozijas.

G R O Z S

Sazināties ar mums