Bezrāmju stiklojums – komfortabls risinājums visiem.

Bezrāmju stiklojums – komfortabls risinājums visiem.

Šis iestiklošanas veids šodien ir kļuvis par vienu no vispopulārākajiem logu uzstādīšanas veidiem. Jo tas ir moderns, un arī visērtākais paņēmiems- uzstādot bezrāmju stikla konstrukcijas.

Šis stiklojuma veids pie mums tiek lietots salīdzinoši neilgi, Latvijā praksē šāds ienācies vien pirms dažiem gadiem. Ideja izgudrota Somijā, kur tā realizācija notiek jau kopš 2000. gada un ir izpelnījusoes daudzu iedzīvotaju piekrišanu un pat sajūsmu.

Bezrāmju iestiklošana der situācijās, kad nav nepieciešamība pēc “siltā” stiklojima. Arī “aukstajā” versijā iestiklots balkons vai lodžija dod jaunas priekšrocības dzīvoklī esošajiem. Tātad, šā veida stiklojums dod:

– papildus slēgto telpu – balkonā , lodžijā, terasē, nojumē;

– papildus slēgtā telpa pirms dzīvokļa – stabilizē temperatūras režīmu arī iekštelpās, radot draudzīgākas sajūtas arī ziemas aukstajos mēnešos;

– telpu aizsargā no atmosfēras parādību iedarbības;

– dod labu skaņu izolāciju (tā samazinās apmēram par 15%) no ielas un āra telpas puses;

– aizsargā iekštelpu no āra putekļiem.

– ir iespēja ātri vēdināt telpas no karstuma, kas nav mazsvarīgi mūsu vasaras mēnešos

. viegli kopjams: nav jāpielieto nekādi specifiski mazgāšanas līdzekļi.

Viena no lielākām priekšročībām – ir jauks vizuālais paskats. Bezrāmju stiklojums “atbrīvo” acis no  smagnējiem logu rāmjiem, kas nereti aizsedz skaistas dabas ainas aiz logiem. Arī iekšējo telpu gaismas līmenis no ārienes puses ir lielāks. Bezrāmju stiklojums domās rada viegluma un citu labu sajūtu gammu, no skata stiklojums ir gandrīz nemanāms.

Bezrāmju balkonu un lodžiju stiklojumos tiek lietots pēc īpašas tehmologijas gatavots stikls. Tas ir rūdīts caur vairākiem cikliem, tajā ir iestrādāts acīm neredzams plastmasas stiegrojums. Kas uz aci ir neredzams, toties daudzkārtīgi pastiprina šī stikla izturību. Tas bez redzamiem bojajumiem uztver stiprus triecienus, un ja arī gadās saplīst- tad nerada asas un veselīgai bīstamas šķembas. Pat ieplaisājot šis stikls nesadalās gabalos un paliek kopskatā vienotā profilā. Šī ir svarīga nianse, ja domājam par drošību no nelūgtiem viesiem ar sliktiem nodomiem, kuri ne vienēr izmanto durvis tikšai iekšā.

Lai gan bezstikla lietojums ir “aukstais”, tomēr arī šos iestiklojumus iespējams padarīt hermētiskus. Aukstajos mēnešos uz stikla malām uzmontē puscaurspīdīgus plastikāta blīvējumus, bet starp vērtni un ailu – pievieno silikona starplikas. Kuras gada siltajos mēnešos var izņemt, un tā rodas 1-3 milimetru spraugas ikdienas ventilācijai. Šādi pasargājam stiklus arī no aizsvīšanas.

Bezrāmju stiklojumam ir vēl kāda priekšrocība- katru stikla profilu iespējams izmantot kā vērtni. Tādējādi vienlaikus iespējams uz viena balkona iegūt pat sešas vērtnes, kuras vai nu vienlaicīgi vai pēc kārtas var pavērt dažādās kombinācijās.

Lai arī “uz aci” bezrāmju stiklojums ir “viegls un gaišs”, tomēr tā ir pietiekoši sarežģīta sistēma, kas   dod iespējas dažādai un ērtai ekspluatācijai. Šīs tehnoloģijas furnitūrā ietilpst: stikla profili, nelieli metāla profili- kuros iestiprina vērtnes, vadulas- pa kurām pārvietojas vērtnes (ja ir bīdāmās sistēmas), enkuri- ar kuriem stikla profilus stiprina pie ķieģeļu vai betona sienām. Attiecīgi pie metāla virsmām stiprinājumi ir – kniedes. Furnitūrā ietilpst arī skrituļi, ar kuriem nodrošina vērtņu slīdēšanu; nelieli rokturi; aizbīdņi un slēdži – ar kuriem fiksē vērtnes aizvērtā stāvoklī.

Ražotāji piedāvā pamatā divas bezrāmju stiklojuma sistēmas- ar stiprinājumu augšā un apakšā. Attiecīgi pirmajā gadījumā stiprinājums ir pie augšējā profila ailas malas, otrajā gadījumā – pie apakšējās malas. Bet drošāka lieta ir, ja tiek izveidots stiprinājums pie abām malām. Tāds dod papildus drošību un vienmērīgi sadala vērtnes slodzi uz nesošajām konstrukcijām. Šo stiprinājuma veido gan izmanto gadījumos, ja vērtnes augstums pārsniedz standartu.

Vizuāli skaistāku bezstikla konstrukciju darīs krāsains / tonēts stikls, ko dažādos toņos piedāvā ražotāji. Ir iespējas vienlaikus instalēt vairāku krāsu stikla paveidus vienā balkona, lodžijas iestiklojumā. Tomēr jāatgādina: Rīgas daudzstāvu dzīvojamos namos- pirms veicam balkonu/lodziju iesiklošanu, ir jāiepazīstas ar noteikumiem – caur kādiem šī darbība iespējama. Pārāk voluntāra rīcība var novest pie neplānotas soda naudas vai prasības iestiklojumu demontēt.

Bezrāmju stiklojums paver iespējas lietot arī nestandarta stikla profila veidus, kas pielāgoti katras konkrētas telpas vajadzībām. Teiksim, iespējams trīstūrveida, taisnstūra, romba, apaļas formas… Viss ir klienta vēlmju un finansiālo iespēju ielokā.

Bezrāmju balkonu, lodžiju ietiklošanas cenas- ir kopsolī ar labiem piedāvājumiem mūsu klientiem.

Balkonu un citu telpu bezrāmju stiklojums – tā ierīkošana/ montāža ir pietiekami sarežģīts darbs. Kas nav veicams mājas kartībā. Bezstikla tehnologijas pie uzstādīšanas prasa īpašu precizitāti un kalibrēšanu.  Stiklojums prasa iepriekšēju vietas sagatavošanu, kā arī iepriekšējo nesošo konstrukciju montāžu.

Bezrāmju iestiklošanas cenas mainās saistībā ar:

– pašas konstrukcijas cenu, kas variējas plašās robežās un precizējamas klientam izvēloties modifikācijas gala variantu;

– no priekšdarbu apjoma, kad nepieciešams nojaukt iepriekšējās konstrukcijas un sagatavot vietu bezstikla profila konstrukcijām;

– no piegādes attāluma līdz uzstādīšanas vietai;

– no remontdarbu apjoma pēc stiklojuma uzstādīšanas;

– arī no tā, vai pielietojam standara vai nestandarta konstrukcijas.

– kā likums, balkona bezrāmju iestiklošana prasa lielāku darba apjomu salidzinot ar reizi, kad ir vēlme šajā tehnoloģijā iestiklot lodžiju.

Darba izmaksas ir iespejams samazināt, ja klients pasūta lielāku darba apjomu. Teiksim, vienlaikus iestiklojot vairākus balkonus un lodžijas.

Un ir vēl kāda iespēja- reizēs, kad finanšu iespejas ir nepietiekamas. Tad visus darbus varam veikt ar kredīta palīdzību.

Ar konkrētiem piedāvājumiem varam iepazīties mūsu lapas sadaļā “Bezrāmju balkonu un lodžiju iestiklošana”, saite: https://winlat.lv/lodzijas-balkoni-terases-verandas/bezramju-iestiklosana/ Kā arī konsultācijās ar mūsu pierdzējušiem speciālistiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums