Ziemas dārzi – daba vienmēr līdzās.

Ziemas dārzi – daba vienmēr līdzās.

Ziemas dārzs- tas jauns verandas tips, kas pielāgots vajadzībām: visa gada garumā stiklota un no āra atdalīta telpa, kas piepildīta ar augiem.  Ar mērķi – radīt komfortablas sajūtas caur dabas tuvību un mūžīgu vasaru, kas ir tepatās līdzās.  Ziemas dārzi Latvijā – tos masveidā konstruē un ierīko salīdzinosi nesen, bet to popularitāte mūsu iedzīvotāju vidū aizvien pieaug.

Ziemas dārzi, tas ir dzīvojamās telpas paplašinājums. To var izmantot ne tikai kā augu dzīvesvietu, bet arī kā atpūtas telpu, vietu viesu uzņemšanai, kā ēdamtelpu un pat kā sava veida darba istabu. Ja kas, tad arī guļamistabu iespējams noorganizet ziemas dārza ielokā.

Ziemas dārzi – tās ir daudz un dažāda tipa būves, bet, kā likums, ar plašu stiklojumu visu sienu garumā un augstumā.

Ziemas dārzi:

– ir veidojami gan pirmā stāva līmenī, gan augstāk;

– tos iespējams ierīkot arī uz jumta;  pagalmā; gan kā piebūvi, gan kā atstatus no dzīvojamās ēkas;

– to forma iespējama gar ar slīpa jumta konstrukciju, gan bez tās- ar horizontāliem griestiem.

– kā likums: katra ziemas dārza plānojums un montāža ir ekskluzīva un unikāla.  Katrā gadījumā tiek izstrādāts plāns un skices, nav vienota standara ziemas dārzu ierīcībai.

Ziemas dārziem ar stiklojumu ir tādas pašas priekšrocības kā logu, balkonu un lodžiju iestiklojumu reizēs:

– telpa tiek aizsargāta no ārējās atmosfēras iedarbības;

– ir laba siltuma izolācija;

– aizsargātība no āra putekļiem, ielas “smaržām”, krītošām koka lapām, kukaiņiem un grauzējiem;

– skaņu līmenis samazinās par 15-20%.

– ziemas dārza iekštelpā ir optimāls gaismas līmenis, praktiski tāds pats kā brīvā āra teritorijā.

Ziemas dārziem stiklojums ir sienas augstuma un pēc izmēriem aizņem lielāku platību salīdzinot ar parastajiem logiem.  Pamatā ziemas dārzu konstrukcija nepieļauj veramos logus, tomēr ir iespējams sienas konstrukcijas iemontēt āra durvis un logu vērtnes. Stiklojums ziemas dārzos tiek veidots kā divkameru pakešu stiklojums. Turklāt stikla materiāls pats par sevi ir biezais jeb 8 un vairāk milimetru formātā. Kam turklāt vidū ir acij neredzams pvc stiegrojums, kas šo stiklu padara daudzkārt izturīgāku: gan pret triecieniem, gan pret specīgām vēja brāzmām.

Ziemas dārzu ierīkošanai līdzās speciāli rūdītam stiklojumam tiek pielietoti pilna klāsta materiāli.  Stiklojuma profils tiek savienots gan ar koka, gan plastmasas, gan metāla rāmjiem. Attiecīgi šis ierāmējums ir masīvāks, salīdzinot ar parastajiem logiem un durvīm. Saprotams, ziemas dārziem nepieciešamas izturīgākas konstrukcijas, jo tās ir pilnvērtīgas būves vismaz viena stāva augstumā. Slodze uz konstrukcijas elementiem ir lielāka, jo jāiztur ne tikai vairāku metru sienas augstums, bet arī jumta seguma smagums. Visi izmantotie materiāli dod rindu pozitīvas īpašības, par kuriem runājām citos rakstos par durvju un logu ierīkošanu.

Lielākā daļā gadījumos ziemas dārzi tiek ierīkoti no nulles līmena, t.i. vispirms ierīkojot ūdens necaurlaidīgus pamatus, kam seko sienu izveidošana. Viss noslēdzas ar jumta uzstādīšanu. Jāsaka, gandrīz kā veselu māju uzcelt.

Ziemas dārzu montāžas iespējas ir stipri dažādas. Tos var veidot ne tikai kā standarta būves, bet arī kā stikla piramīdas,  apaļas “bumbas” un tā tālāk. Viss saistībā ar pasūtītāja fantāziju un iespējām.

Nav gluži vienalga, kurā debess pusē ziemas dārzs tiek ierīkots attiecībā pret galveno ēku. Ja tas tiek celts dienvidpusē, tad tas labi ir vasaras saules mīlošajiem augiem. Ziemeļpusē- ja citi augi un puķes mīl izkliedētu gaismu. Austrumpusē – rīta saule iesildīs vasaras mēnešos telpu uz visu dienu, bet rietumpusē – būs labāk vēsumu mīlošajiem augiem, toties ziemā būs vairāk gaismas no ārienes.

Ziemas dārzu konstrukcijas ir sarežgītas vēl tamdēļ- ka līdzās stiklojumam un konstrukciju uzstādīšanai nepieciešams ierīkot arī papildus apkuri, elektrības instalāciju, jāizdomā iekšējais un ārējais apēnojums, kā arī dažos gadījumos nepieciešams ierīkot ārējos slēģus vai aizvirtņus. Arī signalizācija pret nelūgtiem viesiem nebūs lieka, kā arī dūmu detektori- kuru uzstādīšana jaunajās ēkās jau ir nepieciešama prasība.

Ziemas dārzu cenas – ir pietiekamas, tomēr maksājam par komfortu

Taisnība, ierīkot ziemas dārzus- tas ir pietiekami sarežģīts uzdevums, kas pa spēkam ir speciālistiem ar vismaz vairāku gadu pieredzi. Tomēr šis darbs ir pieprasīts no mūsu iedzīvotaju puses. Un par komfortu ir iemesls maksāt, jo:

– komforts mājas iekārtojumā, tas ir arī garīgais komforts gimenē;

– komforts mājās – dod pilnvertīgu atdevi darbā ikvienam;

– komforts mājās “gādā” arī par labu veselību;

– un šis komforts, jo sevišķi- kad aiz logiem nav tie labvēlīgākie laika apstākļi, dod labu piešprici dzīvei visiem, kuru mājās ir ierīkoti ziemas dārzi.

Kā jau minēts, ziemas dārzu konstrukcija ir sarežģīta, tamdēļ to montāžas cena katrā gadījumā ir savādāka un kopumā lielāka, salīdzinājumā ar vienkāršo logu un durvju uzstādīšanu. Izmaksas šeit svārstās saistībā ar:  ziemas dārzu platības izmēriem, stiklojuma furnitūras konfigurācijas, montāžas darbu apjoma, speciālā ziemas dārzu stiklojuma piegādes attāluma līdz uzstādīšanas vietai. Arī no priekšdarbiem pirms ziemas dārzu ierīcības.

Vēl viens būtisks aspekts. Ziemas dārzus dažos gadījumos ierīkojam no nulles līmeņa, pirms tam sagatavojam pamatus un noslēdzam ar jumta konstrukcijām. Savukārt dažās citās reizēs- tos iekārtojam – bijušo verandu, terašu vietās, retāk balkonu, lodžiju platībās. Saprotams, ka izmaksas un cenas ir lielākas, ja visu sākam no paša sākuma.

Bet ir vēl kāda iespēja- ja patreizējās finansiālās iespējas ir nepietiekamas. Tad sadarbībā ar mūsu darbiniekiem ir iespējas ziemas dārzu celtniecību nodrošināt caur kredītiem. Jautājiet mums arī par šo iespēju.

Daudz vairāk par piedāvājumiem ziemas dārzu ierīkošanai, par jaunākiem tehniskajiem risinājumiem, visām izmaksām un visa cita informācija pieejama – kad kontaktēsieties ar mūsu spieciālistiem. Un speciālisti ar daudzu gadu pieredzi strādās jums.

G R O Z S

Sazināties ar mums