Stiklotas verandas un terases – vienmēr mūsdienu sākums komfortam.

Stiklotas verandas un terases – vienmēr mūsdienu sākums komfortam.

Verandas un terases, tās ir aizvien mūsdienīgākas celtniecības un atjaunotnes sastāvdaļas.  Aizvien biežāk šīs konstrukcijas parādās mūsdienu privātmāju celtniecībā.

Verandas – tās jau ir iepriekš iestiklota piebūve mājai. Šī piebūve var būt vai nu izvirzīta prom no mājas kontrukcijas, gan arī atrasties iekšpus tās.  Terases – tās ir atklāti laukumi, kas atrodas vai nu uz fundamenta vai arī jumta līmenī virs kāda no zemākiem stāviem.

Verandu gadījumā nākas nomainīt agrāko stiklojumu pret mūsdienīgāku. Vienmēr tas ir pamatīgs remonts. Verandās agrākos laikos bija parastais stiklojums ar tradicionālu koka profilējumu. Izņēmums ir tad, ja no jauna top mūsdienu veranda, reizē ar jaunās būves celtniecību.

Stiklotas terases ir silto zemju cilvēku izgudrojums. Bet mūsu platuma grādos mēs saskaramies ar skarbākiem laika apstākļiem: rudens vēju brāzmām, nokrišņiem, sniega segu, atkalu, puteņiem un citiem. Līdz ar to klasiskās terases ir atklātā veidā izmantojamas dažus vasaras mēnešus.

Terases iestiklošana – jūtami pagarina tās izmantošanu, līdz pat visa gada garumam. Ir taču tik labi arī aukstajos un sniegainajos mēnešos pabūt iestiklotā terasē, baudīt dabu tepatās aiz siltajiem un dekoratīvajiem stikliem.

Gan verandas, gan stiklotas terases iestiklojam gan siltajā, gan aukstajā versijā. Aukstais iestiklojums ir vienkāršāks un arī lētāks. Tomēr galarezultātā daudz tīkamāks, ja veicam silto stiklojumu.

Aukstā iestiklošana tiek veikta, lai nedaudz stabilizētu gaisa temperatūras režīmu nākamajās iekštelpās aiz verandas vai terases. Kamēr pašas iestiklotās telpas apsildi neveic.  Aukstais iestiklojums tiek veikts ar vienkameras pakešu stikla logiem. Ierīkojot arī vienkameras stikla pakojuma durvis.

Siltajā stiklojumā iegūstam papildus telpu, ko var izmantot kā dzīvojamo istabu arī vēsajos mēnešos. Stiklojums tiek veikts ar divkameru pakešu logiem. Papildus stiklotas terases jāierīko sildelementi vai apkure, lai šo telpu varētu izmantot kā pilntiesīgu dzīvojamo istabu.

Vispār jau jēdzieni “veranda” un “terase”- saplūst. Terase par tādu jāuzskata pirms iestiklošanas, pēc tās arī terase var tikt uzskatīta par verandu… Tomēr šeit ir neliela nianse. Terasi var iestiklot atgriezeniski, t.i. ar izņemamiem elementiem, vasaras mēnešos to atkal pārvēršot par atklātu laukumu.

Verandu un terasi iestiklot var ar pilna spektra stiklojuma materiāliem un konstrukcijas modifikācijām. Līdzīgi kā logu stiklošanā, arī verandu/terašu gadījumā tiek izmantoti:

– vienkameru stiklojuma logi;

– divkameru stiklojuma logi;

– daudzkameru logu profili ar stiklojumu;

– iestiklošana ar plastmasas logu profilējumu;

– iestiklošana ar koka logu profilējumu;

– iestiklošana ar metāla (alumīnija) logu profiliem;

– var ierīkot gan veramos, gan bīdāmos logus.

– retāk, bet tomēr ierīko bezrāmju stiklojumu;

– stiklojumu var ierīkot jebkuros tonējumos un profilu krāsu apdarēs.

Par visiem stiklojuma veidiem iespējams izlastīt citos mūsu portāla rakstos.

Jāsaka, iestiklot verandas/ terases – nākas izlietot lielāku daudzumu materiālus salīdzinot ar “vienkāršu” logu iestiklošanu. Turklāt šo būvju stiklošanu veic pēc speciāliem projektiem. Jo gan verandas, gan terases nelīdzinās viena otrai.  Tas vēl vairāk dod iespējas katram verandas, terases (un mājas) īpašniekam būt unikālam un neatkārtojamam.

Pēc terašu un verandu iestiklošanas mēs:

– iegūstam papildus telpu, ko varam izmantot arī gada aukstajos mēnešos;

– nostabilizējas gaisa temperatūŗa režīms pārējās mājas/ dzīvokļa telpās;

– iegūstam papildus aizsardzību no nevēlamajām atmosfēras parādībām, nokrišņiem;

– palielinām mājas/ dzīvokļa/ darba telpas drošību;

– tiekam pie mūsdienīga ēkas vizuālā ārējā noformējuma, skata;

– iegūštam palielinātu aizsardzību no ārējiem trokšņiem, ielas smakām, putekļiem, gāzēm.

Verandas un terases iestiklot- tas ir ieguldījums komfortablas dzives nākotnē

Kā jau minējām, iestiklot verandas un terases – tas ir sarežģīts un darba ietilpigs remonta vai celtniecības darbs. Ko atkal kvalitatīvi var veikt speciāli sagatavoti darbinieki, kuriem aiz muguras ir arī vairāku darba gadu pieredze.

Darba izmaksas te ir lielākas salīdzinot ar jauno logu iestiklošanu vai ar līdzīgiem iestiklojumiem balkonos, lodžijās.

Tomēr arī šeit darba cena sastādās no vairākām pozīcijām:

– materiālu un konstrukciju atgādāšana līdz būvniecības, remonta vietai;

– pats iestiklošanas darbs;

– kosmētiskais remonts pirms un pēc…

Darba izmaksas iespējams samzināt divos veidos: 1) pasūtot lielāka apjoma darbu, piemēram, vienlaikus terasi stiklot, kā arī nomainot tajai pašai mājai arī logus ar jaunākas modifikācijas konstrukcijām; 2) un arī piemērot kredīta iespējas.

Par visiem jautājumiem – atbildes saņemsiet no mūsu darbiniekiem! Viss sākas ar jūsu pirmo zvanu mums.

G R O Z S

Sazināties ar mums