Stikla starpsienas- salīdzinoši jauna, taču ļoti stabila konstrukcija.

Stikla starpsienas- salīdzinoši jauna, taču ļoti stabila konstrukcija.

Stikla sienas – tagad ne tikai dažādās darbatelpās, ofisos, bet arī privātajās mājās un dzīvokļos ir jau ikdienišķa interjera sastāvdaļa.

Stikla sienas pamatā veido no stiklojuma, kas ir biezāks par logu un stiklotajās durvīs lietojamo. Rūdītā stikla biezums šeit caurmērā ir 8-12mm biezumā.

Uz reizi jāsaka, stikla starpsienas – katra ir unikāla, tā lielum lielā vairumā tiek gatavota pēc speciāliem pasūtījumiem. Un to pieredzējuši speciālisti montē un uzstāda uz vietas.

Stiklotās starpsienas gatavotas no speciāliem stikliem. Vispirms tiek veikta stikla rūdīšana.  Rūpnīcā stikls ar karsta gaisa plūsmu tiek uzkarsēts līdz 600 grādiem, kam seko dzesēšana ar aukstu gaisu un šo procesu darot  3-4 un vēl vairāk reizes.  Līdz ar to stikla virsmā rodas mikrospriegumi, kas satur virsmas mikrostruktūru kopā. Šie spriegumi arī izlīdzinās savā starpā. Un līdz ar to rūdītais stikls pie triecieniem neplīst šķembās ar asām malām, bet gan mazos fragmentos ar neasām šķautnēm.

Tiek izmantots arī stikls, kas pastiprināts ar izturīgu un caurspīdīgu plēvi (no polietilenftereftalāta). Tādai plēvei piemīt augsta izturība, noturība pret nolietošanos un daudzreizējas stikla deformācijas, liekšanās. Kopumā stikla izturība palielinās daudzkārtīgi.

Stiklus veido arī no līmētām kārtām. Jo viendabīgus stiklus, kas biezāki par 15 milimetriem, rūpnīcās ir grūti izliet. Tamdēļ no vairākiem plānām stikla kārtām veido biezākus masīvus. Tehnoloģiski to dara – starp stikla kārtām iepilda stikla maisījumu (PVB polimeru), ko pēc tam ar ultravioleto apstarojumu vai siltu gaisu homogenizē un sacietina.

Stikla kārtas sacietina ar PVB, EVA vai TPU nosaukuma plēvēm, kuras ieliek pa starpām vairākām stikla kārtām. Autoklāvā šādu stiklu apstrādā pie 400-600 grādiem, kā rezultātā izveidojas viendabīgs biezs stikls.  Kas ir arī triecienu izturīgs, to praktiski nav iespējams sabojāt ar cirvi vai āmuru, kā arī to necauršauj lodes. Pat pēc spēcīgiem triecieniem stikls nesalūst, bet gan paliek karājoties plaknē un kopējai sienai neizjūkot.

Ir pazīstami arī bruņu stikli, kurus vairāk lieto automašīnās, tomēr arī māju būvniecībā tādi kā iekštelpu interjers netrūkst. Tie ir tie paši līmētie stikli, tikai stiklu kārtu skaits ir 8-10-12-15 un pat vēl vairāk.  Tādus necauršaus arī lielkalibra šaujamieroči, un pat granātas sprādziens te neko neizdarīs.

Stiklotās starpsienas līdzās drošībai dod vēl veselu gammu izjūtas dzīvokļa vai darbavietas iemītniekiem:

– viegluma un plašuma izjūtas.;

– jauns komforts un jauns dizains dzīvoklī- tas viss ir mūsdienīgi;

– iespēju kustīgo sienas stiklojumu novākt malā pie sienas, un divas telpas savienot par vienu. Piemēram viesību laikā.

– vēl viena stiklotā starpsiena padara telpu drošāku, piemēram- ja vienā telpas daļā izceļas ugunsgrēks, tad otra puse necieš.

– arī ļaudīm ar sliktiem nodomiem (zagļiem, laupītājiem) stikla siena būs pietiekams šķērslis, kas traucēs veikt melnos nodomus.

Stiklotās starpsienas ierīko gan kā stacionārās jeb neizjaucamās, gan pārvietojamās. Otrās, kā rāda nosaukums, pēc vajadzības var pārvietot citā konfigurācijā, gan arī aizvākt uz brīdi pie sienas.

Stiklotās starpsienas var veidot ar durvīm, galu galā ar – iekšējo logu. Kas var būt gan verams, gan kā bīdāmā sistēma izveidotas.

Stikla sienas reti tiek izmantotas kā caurspīdīgs elements telpās. Turklāt neapdarināta stikla siena ir bīstama vēl kādā aspektā: tā nav redzama cilvēkiem. Ir gadījumi, kad kāds no mums tajā “ieskrien” un gūst traumas. Tamdēļ stikla sienas tiek papildus apdarinātas. Gan ar zīmējumiem, gan ar krāsojumiem, gan ar papildus aizkariem. Vai arī ar koka/ metāla profilējumiem.

Stikla starpsienas cena- tā ir mainīga, bet patīkama.

Kā jau minēts, stiklototās starpsienas  pratiski visos gadījumos veido pēc individuālajiem projektiem.  Un arī to uzstādīšanu veic ar vairāku gadu pieredzi esošie darbinieki. Jo to konstrukcija parastiem “mājas” cilvēkiem nav pa spēkam pieveikt.

Stikla sienas cena sastādās no vairākām pozīcijām:

– konstrukcijas sastāvdaļun atgādāšana līdz uzstādīšanas vietai;

– pašas konstrukcijas cena: stikloto sienu paneļi, kurus pēc tam uz vietas montē;

– uzstādīšanas process;

– kā arī kosmētiskais remonts šo darbu izskaņā.

Līdzigi kā citos gadījumos: arī stikla sienu uzstādīšanas izdevumus var samazināt tad, kad pasūtītājs izvēlas veikt lielāku darba apjomu. Piemēram, vienā reizē uzstādot vairākas stikla sienas, tad katras stikla sienas montāžas pašizmaksa samazinās.

Un ir vēl kāda iespēja.  Ja šajā brīdī jums nav pietiekami naudas līdzekli. lai pilnībā varētu apmaksāt stiklotās sienas montāžas darbu, tad visu iespējams risinat ar kredīta palīdzību- kad darbus apmaksājam pa daļām ilgākā laika posmā.

Par visām stikla sienu jaunākām modifikacijām, kā arī ar iespējām veikt uzstādīšanas darbus- kontaktējieties un jautājiet mūsu darbiniekiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums