PVC logi un durvis – mūsdienīgs risinājums Rīgā un visā Latvijā.

PVC logi un durvis – mūsdienīgs risinājums Rīgā un visā Latvijā.

PVC logi mūsdienās aizņem lielāko darba daļu logu ierīcībā. Jo tiem ir rinda pozītīvas īpašības. Plastikāta un pakešu logi ir vizuāli pievilcīgi, viegli pakļaujas krāsošanai un aplikatīviem materiāliem. Otrkārt – ir izturīgi, kā arī nepakļaujas atmosfēras iedarbībai. Treškārt – tie gādā par labu siltuma aizsardzību, dod labu izolāciju pret ielas trokšņiem. Ceturtkārt- tie ir ilgmūžīgi, labas ekspluatācijas īpašības saglabā arī pēc 5-10 un vēl vairāk gadiem.

Plastikāta materiāls ir pamatā, kad tiek izgatavoti pakešu logi. Savukārt pakešu logi- tas ir dominējošais logu veids, kas tiek lietots ēku/būvju celtniecībā un kapitālajā remontā.

Vispār- lai nedaudz saprastu pvc logu un durvju pielietojumu – jāzina celtniecības dinamika Rīgā un Latvijā. Kopš Latvijas Neatkarības atjaunošanas 1991. gadā – pvc un plastmaksas logi/ durvis celtniecībā Rīgā un Latvijā aizņem noteicošo lomu visu logu un durvju ierīcībā. No aizvadītā gadsimta 90. gadu sākuma līdz pat 1998. gadam plastmasas logu un durvju izlietojums pieauga. Minētajā 1998. gadā Latvijā notika ekonomikas recesija, kas bija tuvu vispārējai krīzei. Cita starpā arī celtniecības apjomi samazinājās apmēram par 30%. Kopš tā laika sākam pamazām atgūties, un 2015. gadā celtniecība (speciālistu vērtējumā) atguva “pirmskrīzes” laika apmērus.

Jā, pvc / plastmasas logu un durvju pielietojums Rīgā, Latvijā ir vienmērīgs ar lēnām pieaugošu dinamiku. Tas gan attiecas tikai uz kvantitatīvajiem rādītājiem. Kvalitatīvi plastmasas logu un durvju modifikācijas strauji mainās un attīstās.

Lielākie 2016. gada jaunumi pvc, plastmasu logu un durvju modeļos ir:

– aizvien pieaugošā dinamikā vietu ieņem speciāli projektētās pvc logi un durvju modifikācijas, tātad pēc īpašām pasūtītāju vēlmēm;

– jauna veida logu un durvju rāmju salikums, kad tiek pielietoti papildus spraišļi, kas dekoratīvi sadala “standarta” rāmjus dažāda izmēra kvadrātos, trijstūros un vai citos elementos pēc pasūtītāja vēlmes;

– cita starpā, pakešu logu rāmju papildus dekoratīvie salikumi atkal ir apdarināmi visdažādākās krāsās un aplikatīvos materiālos, kas kopumā rada aizvien vēl mūsdienīgāku vizuālo kopējo ēkas skatu;

– aizvien biežāka vitrāžu, t.i. dažādu nokrāsu stikla materiālu vienlaicīgs pielietojums. Gan pakešu logos, gan arī durvju interjerā;

– modē parādās pvc logi un durvis ar slēptajām eņģēm, kad furnitūras daļas – veramās eņģes aizvērtā logu, durvju stāvoklī noslēptas konstrukcijā un no malas nav redzamas. Šodien tas vienkārši ir stilīgi;

– kā absolūts jaunumus tiek piedāvāts… logu stiklu krāsas maiņa atkarībā no elektrības. Teiksim, dienas laikā stiklā materiāls ir caurspīdīgs, un no telpas redzama āriene. Taču vakarā, ieslēdzot elektrisko apgaismojumu, stikls kļūst mazāk gaismas caurlaidīgs jeb “miglains”. Kas svarīgi tad, lai no ārienes varētu noslēpt mūsu privāto dzīvi. Šādu logu modifikāciju sauc par “gudrajiem stikliem”.

Jauno dzīvojamo un arī ražošanas ēku celtniecība notiek visā Latvijā, tomēr lauvas tiesa risinās Rīgā. Pamatā notiek padomju laika sērijveida dzīvojamo māju atjaunotne, kur cita starpā gan individuālā kārtā, gan arī visai ēkai vienlaicīgi tiek nomainīti padomju laikos liktie logu un durvju rāmji uz mūsdienīgajiem pvc logu, durvju profiliem. Individuālās māju segmentā celtniecība attīstās straujāk, turklāt te tiek pielietoti aizvien vairāk nestandarta plastmasas logu un durvju risinājumi. Par kuriem vairāk runāsim nākamajos rakstos.

Pvc logu un durvju pasūtīšana – jūsu vēlme un mūsu darbs. 

Aizvien lielākā skaistā pvc logi un pakešu logi tiek uzstādīti vienstāvu un daudzstāvu namos. Tie ir sarežgītas konstrukcijas izstrādājumi. Kur tiek pielietots speciāli rūdīts stikls, smalka furnitūra un izstrādāti apdares materiāli. Tos jau izgatavo rūpnīcās un ražotnēs. Mājas apstākļos vai mazās darbnīciņās tos nav iespējams izgatavot.

Vislabākā izvēle ir pirms logu uzstādīšanas sākuma – vispirms sazināties ar mūsu darbiniekiem. Jo pirms dabu uzsākšanas ir nepieciešams sagatvot vietu. Tas nozīmē: attīrīt daba virsmu- palodzes un logu ailas. Tad precīzi nomērīt un kalibrēt sliedes, pa kurām virzīsies bīdāmo sistēmu logu rāmji. Veramiem logiem tāpatās nākas precīzi iecentrēt profilu rāmju vietas. Vienlaikus nākas siltināt un padarīt hermetiskas sienas ap logu ailēm.

Logus uzstādīt- arīdzan ir liels darba apjoms. Jau gatavus pvc logus uz vietas nākas kalibrēt un stingri vertikāli nostiprināt. Lai ekspluatācijas gaitā nerastos defekti un hermētiskuma zudumi, kas savukārt veidos siltuma zaudējumus. Pēc tam jāveic kosmētiskie apdares darbi. To visu dara mūsu speciālisti.

Arī pvc logi / plastmasas durvju uzstādīšanā – ir spēkā viss iepriekšminētais.

Tas laiks ir pagājis, kad “sprauns” mājas amatnieks pats sev māju būvējis un logus, durvis ielicis. Tagad visu dara speciāli apmācīti un pieredzē iestrādājušies speciālisti. Visa jaunākā informācija saistībā ar pvc pakešu logu novitātēm, kā arī jūsu vēlmju labākie risinājumi- sasniedzami sarunās ar mūsu speciālistiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums