Alumīnija logi - veidu apraksts

Alumīnija logi - veidu apraksts

Alumīnija logi - to veidi un pielietojums

Šajā rakstā mēs parunāsim par alumīnijā logu plusiem un mīnusiem, to veidiem un galvenajam atšķirībām no dizainiem.

 

Alumīnija profila logi un durvis veido aptuveni 10-20% no kopēja Latvija ik gadu saražoto stikla konstrukciju apjoma.

Plastmasas logi noteikti ir lētāki nekā alumīnija logi, taču tā ir to vienīga priekšrocībā. Alumīnija rāmja stikla pakešu logiem ir izcilas īpašības un tie ir nepretenciozi ekspluatācija, tie ļauj veiksmīgi atrisināt arhitektūras projekta izvirzītos uzdevumus, kur plastmasas un koka logi nav piemēroti ekspluatācijas apstākļiem. Pārsvara alumīnijs tiek izmantots komerciālos, rūpnieciskos objektos, bet ari alumīnija sistēmas arvien vairāk tiek izmantotas dzīvojamo telpu un privātmāju stiklošana.


Alumīnija logu klāsts

Mūsdienas alumīnija logu ražošana tiek veikta, ņemot vēra plašas patērētāju auditorijas vajadzības. Alumīnija profilu ražotāji piedāvā dažāda veida profilu sistēmas, kas ļauj risināt dažādus uzdevumus. Balkonu stiklojums, alumīnija logi un durvis, fasādes stiklojums un jumta kupoli, visam šim sistēmām var būt dažādi energoefektivitātes līmeni. Pēc pasūtītāja pieprasījumā konstrukcijas var aprīkot gan ar viena stikla, gan ar vairākiem stikliem. Mēs palīdzēsim izvelēties optimālo risinājumu dažāda veida apsildāmam un neapsildāmam telpām.

 

Verandu, lapeņu un terašu iestiklošana

Vieglas alumīnija konstrukcijas ir pieprasītas ne tikai privātajā būvniecība, bet ari aprīkojot komercobjektus - kafejnīcas, paviljonus, birojus un citas telpas ar atvērtam zonām. Bīdāmie alumīnija logi un durvis terasei tiek uzstādīti, ņemot vēra daļējas demontāžas iespēju. Tas ļaus izmantot šādas vietas pilnība atvērtas vasara un pagarināt šādu objektu darbību rudeni un pat ziema. Jā verandā tiek nolemts uzstādīt alumīnija logus, tad profila veids jāizvēlas atkarībā no šo zonu sezonas darbības. Pilna augstuma stiklojumam ieteicams izmantot energoefektīvas konstrukcijas ar stikla paketēm, jo šajā gadījuma tiek samazināti kopējie siltuma zudumi. 

 

Fasādes stiklojums

Stiklojuma veids, kura vispirms tiek montēts rāmis no alumīnija profiliem, vēlāk tas tiek aizpildīts ar stikla paketēm no ielas puses. Ir vairāki fasādes konstrukciju veidi.

Biezi šo tehnoloģiju izmanto lielu modernu objektu iestiklošanai. Šāda veida stiklojuma sistēmas montāža parasti tiek veikta, izmantojot atstarojošos stiklapaketes, kas nepieļauj interjera pārkaršanu un nodrošina privātumu.

 

Lentveida stiklojums

Daži eksperti lentes stiklojumu uzskata par sava veida fasādes stiklojumu. Tomēr joprojām ir loģiskāk atdalīt šis struktūras atsevišķā veidā. Šādi logi neaizsedz veselas platības fasādes plakne, bet gan iegarenas kopējas ailes. Loti bieži tie iet cauri visai telpai vai tiek sadalīti atsevišķas lielas zonas. Lentveida stikla konstrukcijas no alumīnija profiliem var būt neveramas vai aprīkotas ar bīdāmam, griežamam vai veramam durvīm.

 

Panorāmas stiklojums

Tā ka no metāla profiliem samontētie izstrādājumi ir ļoti stabili savos izmēros, šādas sistēmas ir lieliski piemērotas konstrukciju izgatavošanai ar lielam vērtnēm. Panorāmas alumīnija logi visbiezāk ir statiskas vai bīdāmās. Ir iespējams ari aprīkot ar griežamu atvēršanas sistēmu. Alumīnija bīdāmos logus galvenokārt izmanto lielu ieeju iestiklošanai, ka ari izejam uz verandām un terasēm privātmājas.

 

Ugunsdrošu konstrukciju izbūve

Šis sistēmas gandrīz nekad neizmanto arējam stiklojumam. To galvenā pielietojuma joma ir iekšējas starpsienas biroju, tirdzniecības un ražošanas telpās. Celtnieki un dizaineri izmanto metāla ugunsizturīgas īpašības, lai ierobežotu ugunsgrēkus un dotu vairāk laika darbiniekiem un apmeklētajiem evakuēties. Ugunsizturīgie alumīnija logi ir aprīkoti ar trīskāršu stikapaketēm, kas no iekšpuses pildīti ar specialu gēlu. Bez šāda komplekta nav iespējams ilgstoši aizkavēt uguns izplatīšanos, jo liesma un dūmi turpinās pārvietoties pa gaismas atverēm. Galu galā parastie stikla pakešu logi ļoti augsta temperatūra ātri saplaisā un sadrūp.

 

Alumīnija logu priekšrocības un trūkumi

Alumīnija logiem, kuru cena ir augstāka nekā lielākajai daļai PVC profilu dizainparaugu, ir gan plusi, gan minusi. Lai gan minusi ir daudz mazāki par priekšrocībām, tie ari jāņem vēra, pasūtot šo produktu.

 

Minusi

Estētiska nesaderība ar dažiem arhitektūras stiliem - alumīnija logi vislabāk ir apvienoti ar modernu dizainu un daudz sliktāk ar klasisko.

Pieejamības trūkums – augsto izmaksu dēļ ierobežots skaits logu ražošanas uzņēmumu sava klāsta iekļauj alumīnija sistēmās.

 

Plusi

Izturība - pamatojoties uz testiem, ražotāji apgalvo, ka konstrukcijas, kas izgatavotas no alumīnija sistēmām, var kalpot līdz 100 gadiem.

Izturība un stingrība – neskatoties uz vieglumu, alumīnijs labi iztur arējas slodzes.

Imunitāte pret lielāko dalu ķīmisko savienojumu, ko izmanto ikdienas dzīvē un atrodas atmosfērā.

Iespēja pieņemt plūstošas formas - tas paplašina arhitektu un interjera dizaineru iespējas ēku projektēšanā.

Iespēja izmantot profilus masīvu kopējo konstrukciju montāžai, iestiklojot lielas platības.

Ugunsdrošība - pārāk augsta temperatūra alumīnijs var izkust, bet tas joprojām nedeg.G R O Z S

Sazināties ar mums