Jumtiņi virs durvīm – praktisks un reizē skaists ēkas paplašinājums.

Jumtiņi virs durvīm – praktisks un reizē skaists ēkas paplašinājums.

Mūsdienu celtniecībā, kad jaunas ēkas ceļas un ne tik jaunas atjaunojas, aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta ēkas detaļām. Nebūt ne pēdējo vietu šajā jauncelsmes darbā: rod jauka arhitektoniska detaļadurvju jumtiņi.

Durvju jumtiņiem ir vairākas funkcionālas nozīmes:
tie tuvajā zonā ārpus mājas durvīm dod vietu patvērumam no lietus nokrišņiem;
speciālas konstrukcijas jumtiņi aizsargā no spēcīgām vēja brāzmām;
aizsargā arī no saules. Precīzāk: tiek labi laiž cauri saules redzamos starus, bet aizsargā no ultravioletā starojuma.
necaurspīdīgie durvju jumtiņi: aizsargā tiešā veidā no visa veida atmosfēras iedarbības, pārnestā veida rada drošības un viesmīlības sajūtas, pirms ieejam ilgi gaidītā namā.
visi jumtiņi virs durvīm ir ilgmūžīgi. To kalpošanas laiks mērāms desmitiem gadiem. Tie ātrāk novecos morāli nekā fiziski.

jumtiņš virs durvīm liecina arī par mājas īpašnieka prestižu sabiedrībā. gan citādākvisiem gribas justies VIP jeb visai ievērojama persona. Kaut vai caur skaistu jumtiņu vai nojumi, kas jau pirms ieiešanas mājā rada sirsnības unesmu šeit gaidītssajūtas.
Durvju jumtiņi atšķiras pēc lieluma. Izmēri tiem ir dažādi, taču pamatā tie iedalās trijās grupās. Vismazākie ir līdz 1,5 metram garumā. Vidējie ir līdz 3 metru garumam. Lielie ir garāki par 3 metriem, un tiem ir vajadzīgi papildus atbalsti uz zemes. Tos sauc par nojumēm.

Durvju jumtiņus ierīko gan necaurspīdīgus, gan caurspīdīgos. Jāpiebilst, tieši tie otrie gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju/ pasūtītāju vidū. Abos gadījumos jumtiņu plaknes materiāls ir plastika: vienā gadījumā tie lietota necaurspīdīgāplastmasa, otrā gadījumācaurspīdīgā polivinilhlorīda materiāls. Svarīgs ir jumtiņu materiāla biezums, visbiežām tas ir 7 milimetri. Kas ir sava veida kompromiss starp vieglumu un izturību. Jo mazāks ir jumtiņu biezums, jo tas ir neiztruīgāks pret atmosfēras iedarbibu un mehāniskiem triecieniem. Savukārt, jo biezāks ir materiāls, jo smagāka ir visa konstrukcija kopumā.

Jumtiņu konstrukcijastiek lietotas visdažādākās modifikācijās. Ir taisnie jumtiņi, ir slīpie jumtiņi, kas vērsti uz leju. Ir liektie jumtiņi ar izliekumu uz prieksu. Ir jumtiņi ar izliekumu uz sāniem. Ir iespējami arī visdažādākie, praktiski bezgalīgās modifikācijās, nestandarta jumtiņu risinājumi.
Jumtiņus lietos ne tikai palīgkonstrukcijas virs ārdurvīm. Tos lietoļoti biežiarī virs ieejas pagrabos, virs balkoniem, virs lodžijām, virs skatlogiem, virs vārtu ieejas, virs garāžas durvīm. Reizēm tāpat virs sienas, viss ir saistībā ar pasūtītāja vizuālajām ambīcijām.

Pasūtitājs nereti izvēlas pie savas mājas ierīkot nojumes, kas ir tie paši garāki jumtiņi virs durvīm. Nojumes no durvju jumtiņiem atšķiras ar to, ka jumtiņi tiek atbalstīti ar papildus balstiem. Nojumes ir ērtas, ka šīs konstrukcijas var izmantot sava veida papildus telpu. Piemēram, nojumē var novietot soliņus, un te var risināt nepiespiestas sarunas ar viesiem.

Standarta jumtiņš sastāv no polikarbonāta plastmasas materiāla. Gandrīz vairs nemaz netiek lietots rūdītais stikls vai koks, kas agrāk bija pats tradicionālākais materiāls jumtiņu konstrukcijās. Materiāls tiek stiprināts taisnā vai liektā profilā, attiecīgi taisns vai liekts ir pats materiāls. Tiktāl jumtiņa modifikācijas konstrukcija tiek izgatavota rūpnīcās, ražotnēs. Pēc tam jau gatavā konstrukcija tiek nogādāta objektā, kur tiek stiprināta ar kronšteiniem pie izvēlētās sienas virs durvīm.

Jumtiņus virs durvīm ir salīdzinoši viegli un ātri stiprināt. To iespējams veikt vienas dienas laikā. Tomēr arī šo darbu vislabāk uzticēt speciālistiem. Kuri ir katras vērā ņemamas firmas vai kompānijas darbinieku štatā.
Jumtiņu profili tiek izgatavoti gan no metāla, gan no pvc materiāliem. Gan arī no koka. Koka profili kombinācijā ar polikarbonāta stiklojumuir iecienīts pārliecinošu un skaidru dzīves vērtību cienošu cilvēku vidū. Jumtiņi ar koka profilu rod saskarsmes sajūtas ar dabu, un dod dabiskuma sajūtas.

Mūsu durvju jumtiņiradīti jūsu labsajūtai
Durvju jumtiņi ir konstrukcija, kuru montāža maksā salīdzinoši lēti. Durvju jumtiņu cena mainās saistībā ar:
piegādes attāluma līdz uzstādīšanas vietai;
pašas jumtiņa konstrukcijas cenas;
samaksa pieredzējušiem speciālistiem, kuri nodarbojas ar jumtiņa uzstādīšanu.
Uzstādīt jumtiņus virs durvīm, tas neprasa nekādu papildus remontu. Šādus jumtiņus var ierīkot vienas dienas laikā. Līdz ar to arī šo darbu izmaksas ir nelielas.

Tomēr, arī šo cenu vēl iespējams samazināt, ja pasūtīsiet lielāku darba apjomu. Piemēram, uzstādīsiet vairākus jumtiņus vienlaikus. Vai arī šādu jumtiņu varam uzstādīt vienlaikus ar verandu iestiklošanu vai citiem remonta darbiem, kurus arī veiks mūsu speciālisti. Ir cita iespēja: ja dotajā brīdī nepietiek finanses durvju jumtiņa uzstādīšanas darbiem, tad iespējams ar mums noslēgt vienošanos par kredītu.

Par visiem jaunākajiem durvju jumtiņu piedāvajumiem, arī par iespējām jumtiņus ierīkot konkrēti jūsu individuālā mājājautājiet mūsu pieredzējušiem speciālistiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums