Bīdāmās durvis un to salokāmās sistēmas.

Bīdāmās durvis un to salokāmās sistēmas.

Bīdāmās durvju sistēmas.

Mūsdienās cilvēku vēlmes kļūst dažādākas un krāsainākas. Tostarp arī attiecībā uz jaunu un mūsdienīgu dzīvokļa dizainu. Ko papildina arī mūsdienīgi ierīkotās durvju konstrukcijas. Aizvien lielāku piekrišanu iedzīvotāju vidū izpelnas bīdāmās durvis. Kopīgais nosaukums šīm konstrukcijām ir – bīdāmās sistēmas. Vēsturiski šo sistēmu lietojums vēl ir neilgs, tikai no aizvadītā gadsimta deviņdesmitajiem bīdāmās durvju sistēmas tiek ieviestas masveidā. Pirms tam šādas bija vērojamas tikai lielākajās valsts iestādēs un ļoti nedaudzās privātmājās.

Dažādas bīdāmās durvis.

Šīs konstrukcijas durvis no klasiskajām (veramajām) atšķiras ar to- ka durvju plātnes pie atvēršanas/ aizvēršanas kustībām virzās paralēli aktīvajai plaknei. Durvju kustība notiek pa reni- vadotni, kas tiek speciāli veidota un uzstādīta. Pašas durvis aprīkotas ar speciālu un smalku mehanismu, kas iebūvēts durvju plātņu iekšpusē. Mehanisms sastāv no maza izmēra šarnīriem, ritentiņiem, stiprinājuma elementiem, speciālām skrūvēm, rullīšiem, fiksatoriem. Kas visi kopā nodrošina durvju bīdamību.

Pamatā bīdāmo durvju konstrukcijas lieto iekštelpās. Bīdāmās durvis – aizvērtā stāvoklī – pilda iekšējo sienu funkcijas. Atvērtā stāvoklī tās apvieno divas mazākas istabas lielākā. Retāk bīdāmās durvis ierīko šaurākā ailā, tad tās pēc izmēriem ir vienādas ar veramām durvīm un izpilda tās pašas funkcijas.

Bīdāmās durvis ir:

– viendaļīgās, kuras bīdās uz vienu pusi.

– divdaļīgās, kas bīdās katra uz savu pusi.

– trīs- un četrdaļīgas, tām attiecīgi ir trīs un četras kustīgās daļas, kuras iespējams sabīdīt dažādās kombinacijās pēc vēlēšanās.

Bīdāmās durvis rada virkni priekšrocības:

–  tās veroties aizņem daudz mazāku telpu, uz tā rēķina, ka izpaliek klasisko durvju vērtne.

–  ir vienkāršas ekspluatācijā.

–  patīk visiem mūsdienīgiem cilvēkiem.

–  var izmantot ne tikai funkcionāli kā durvis, bet arī kā telpas dekoratīvo elementu.

–  aizvērtā stāvoklī nodrošina pietiekamu aizsardzību no trokšņiem.

Protams, katrs pasūtītājs izvēlas savu bīdāmo durvju modeli, tomēr lielākoties jaunajās mājas un nesen izremontētajos dzīvokļos pamatā uzstāda – koka, alumīnija, un plastikas bīdāmās durvis. Katram materiālam te ir savas priekšrocības.

Koka bīdāmās durvis– rada dabiskuma iespaidu. Tādas var patikt cilvēkiem, kuri mīl dzīvot dabiskajā komfortā. Tās viegli ekspluatējas, kā arī ir lielas iespējas apdarināt ar krāsas vai aplikāciju materiāliem, piešķirot tām unikālus un interesantus vizuālos risinājumus.

Alumīnija bīdāmās durvis – ir veidotas no metāla, kas pazīstams ar vieglumu un reizē ar izturību. Šīs kontrukcijas durvis tapatās iespējams viegli apdarināt ar krāsu un aplikāciju materiāliem, radot skaistus vizuālos risinājumus.

Bieži tiek uzstādītas arī pvc vai plastikāta bīdāmās durvis. To uzstādīšanas izmaksas parasti ir lētākas. Tās ir viegli ekspluatējamas un atkal apdarināmas ar krāsu, aplikaciju materiāliem.

Retāk, bet tomēr bīdāmās durvis uzstāda mājas ārējās konstrukcijās. Mums pazīstamas ir bīdāmās terases durvis, bīdāmās balkona durvis. Ar tām attiecīgi aprīkoti balkoni un terases. Nereti tās ir “sezonālās” – siltākajos gada mēnešos tās ir izņemtas, bet tuvojoties rudenim tās tiek atkal uzstādītas iepriekš sagatavotajās vietnēs. Ārējās sienās bīdāmās durvis pārsvarā ir stiklotas, lai saglabātu telpu apgaismojumu un radītu dabas klātienes sajūtas.

Salokamās durvis.

Šādas konstrukcijas durvis tiek izgatavotas- apvienojot bīdāmo sistēmu elementus ar klasisko veramo durvju iespēju. Ikdienas sarunās tās mēdz saukt arī par “ermoņiku tipa” durvīm. Šīs konstrukcijas nereti lieto kā alternatīvu bīdāmajām durvīm. Šo durvju atsevišķie elementi gan bīdās pa sliedi, gan arī veras. Šo konstrukciju prototipi bija sastopami tālā senatnē. Pirmie salokāmo durvju paraugi vēsturiski bija pazīstami senajā Japānā, kā arī senajās valstīs Dienvidaustrumu Āzijā.  Kur tās daiļoja valdnieku un bagātnieku mājas.

Līdzīgi kā bīdāmajām durvīm, arī šeit konstrukcijā izmantoti smalki mehānismi, kas sastāv no maza izmēra šarnīriem, ritentiņiem, stiprinājuma elementiem, speciālām skrūvēm, rullīšiem, fiksatoriem. Plusā salokāmo durvju elementi sastiprināti ar kustīgiem elementiem, kas nodrošina durvju atsevišķo sekciju savietojamību.

Visbiežāk šodien uzstāda salokamās alumīnija durvis. Attiecīgi tās gatavotas no viegla un reizē izturīga metāla. Retāk tās tiek uzstādītas no koka, plastikas vai arī stiklotā versijā.

Saliekamās durvis.

Šīs konstrukcijas durvis atšķiras no pārējām ar to, ka tās veidotas no vairākām sekcijām, kas savā starpā saistītas ar eņģēm un savienotājmehanismiem. To darbības princips aizgūts no agrāko tramvaju, trolejbusu un autobusu durvju konstrukcijām. Saliekamās durvis tāpatās veramas: gan uz vienu pusi, gan uz abām.

Tās veido no visiem tiem pašiem materiāliem kā citu veidu šeit pieminētās durvju konstrukcijas. Bīdāmās saliekamās durvis ir ar vissarežģītāko konstrukciju. Pamatkonstrukcija bīdās pa iepriekš izvedidotu vadni, bet atsevišķās durvju daļas darbojas veramajā režīmā.

Kopumā visas šeit pieminētās druvju konstrukcijas – ir sarežģītu mehanismu kopums. Tamdēļ to uzstādīšanu nepieciešams uzticēt setificētiem speciālistiem.

Mēs gādājam par klientu profesionālu apkalpošanu.

Bīdāmās durvju sistēmas prasa zināšanas to izveidē un uzstādīšanā, tamdēļ to darbu nepieciešams uzticēt speciālistiem. Mūsu profesionālie meistari atradīs jums vislabāko risinājumu un vienosies par piedāvājumu.

Vispirms tiks precizēta specifikācija un veika augstas kvalitātes risinājuma izstrāde. Visi izstrādājumi tiek ražoti ar mūsdienu metodēm, ko uzrauga kvalitātes kontrole. Mūsu pieredzējušie meistari veiks montāžu uz vietas jums vēlamajā laikā.

Izvēlamies savu versiju bīdāmām durvīm. Mūsu speciālisti vienmēr ir jūsu rīcībā un palīdzēs lietas novest līdz galam. Ja interesē vairāk informācijas, tad vienmēr laipni sazināties ar mums.

G R O Z S

Sazināties ar mums