Bīdāmās durvis un bīdāmo sistēmu apraksts.

Bīdāmās durvis un bīdāmo sistēmu apraksts.

Bīdāmās durvis – ir svarīgs durvju risinājums šodienas celtniecībā. Tādas tiek lietotas gan kā ārējās durvis, bet vēl vairāk – iekštelpās. Bīdāmās durvis atrisina vienu problēmu – ietaupa telpas daļu, kas klasisko (veramo) durvju gadījumā tiek aizņemta vērtenēm, kas veras uz iekšu. Bet bīdāmās durvis izmanto daudzkur citur – iebūvētajos skapjos iekštelpās, paviljonos, lielu ēku starpstāvos, koridoros. Tās gatavo no dažādiem materiāliem.

Alumīnija bīdāmās durvis.

Tādas vairāk tiek uzstādītas un lietotas kā ārdurvis. Tās ir izturīgas pret atmosfēras parādību iedarbību. Alumīnijs kā materiāls ir viegls un reizē izturīgs. Tas viegli pakļaujas apdarei ar krāsām, aplikāciju materiāliem. Arī vizuālā ziņā – tās izskatās ļoti mūsdienīgi.

Alumīnija durvis pamatā veido stiklotā versijā. Ir vienkameru un divkameru stiklojums. Attiecīgi pirmajā gadījumā durvju profili veidoti ar divām stikla plātnēm, starp kuriem viena hermētiski noslēgta gaisa telpa. Otrajā gadījumā ir divas telpas starp trim stikla plātnēm. Vienkameras stiklojuma durvis tiek lietotas neapkurināmām telpām: priekšnamos, priekštelpās, aukstajos paviljonos. Jeb telpās, kur netiek prasīts uzturēt konstantu gaisa temperatūru. Divkameru stiklojuma   alumīnija durvis tiek lietotas telpām, kur konstantu gaisa temperatūru nepieciešams uzturēt ar apkuri.

Durvju bīdāmās sistēmas, kur durvju profili pie atvēršanās / aizvēršanās kustībām virzās paralēli nekustīgajām virsmām- caur ciešo saskari ar sliedi jau pašas par sevi nodrošina hermētiskumu. Tas labi aizkavē siltuma aizplūšanu no iekštelpām gada aukstajos mēnešos. Tas ir galvenais iemesls, kamdēļ tiešī bīdamās durvis gūst aizvien lielāku atsaucību pasūtāju vidū.

Plastikāta bīdāmās durvis.

Šīs konstrukcijas darbībā ir līdzīgas kā no alumīnija gatavotām. Bet šīm durvīm ir papildus priekšrocības:

– to izmaksas ir lētākas. Vispirms tamdēļ, ka ražosanas pašizmaksas te ir lētākas.

– plastikāta materiāla siltumvadāmība salīdzinot ar alumīniju ir mazāka. Šo īpašību iespējams izmantot durvju konstrukcijās, kad nepieciešams iekštelpā uzturēt konstantu gaisa temperatūras  režīmu.

– tās ir mehāniski/triecien- izturīgas.

– tās ir izturīgas arī pret krasām gaisa temperatūru izmaiņām. Tās nemaina formu temperatūru intervālā no -60 līdz +50.

– ir ilgmūžīgas, to ekspluatācijas ilgums var sasniegt gadsimtu. Tās morāli ātrāk novecos nekā fiziski.

Pateicoties šīm īpašībām – arī plastikāta bīdāmās durvis var lietot kā ārējās/ kā ārdurvis. Papildus durvju profilus var dažādi krāsot, kā arī apdarināt ar aplikācijas materiāliem.

Koka bīdāmās durvis.

Koks kā materiāls ir vissenākais mums zināmais. Taču arī mūsdienās ļoti pievilcīgs. Kokmateriāls, ja to darina no lietaskokiem- liepas, dižskabarža, ozola, labiem silto zemju kokiem – labi pakļaujas apstrādei. Kokmateriāls ir arīdzan videi visdraudzīgākais, tas labi saskan ar dabu un dod arī svaiga gaisa izjūtas dzīvokļa iemītniekiem.

Koka bīdāmās durvis ir visskaistākās, taču reizē arī viskaprīzākās. Koks ir neizturīgāks pret atmosfēras parādību iedarbību, tamdēļ šodien tās papildus apstrādā ar lakām, krāsvielām. Un aizvien mazāk izmanto jaunajās būvēs kā ārdurvis.

Bīdāmā versijā koka durvis labi kalpo iekštelpās, kur parasti tās uzstāda kā vien-sliedes konstrukciju. Ar to domājot, koka durvju vienīgā sliede atrodas pie griestiem. Līdz ar to neradot neērtības grīdas līmenī, kad izpaliek sliekšņi dzīvokļa vidū. Koka durvis dzīvokļos – ir kā vēl viena siena, kuru pēc vēlēšanās var “aizvākt”, uz brīdi apvienojot divas mazākas istabas vienā lielākā. Piemēram, ja ir vēlme sarīkot kādas mājas viesības.

Koka bīdāmās durvis pamatā veido kā pilna koka konstrukcijas, mazāk ar stiklojumu. Bet bīdāmo koka durvju furnitūra ir visai sarežgīta. Visa veida bīdāmās durvis to kustībā balstās uz smalku sviru un kloķu mehanisma, kas iebūvētas rāmja iekšienē. To kustīgie rāmji virzās pa sliedi, kas ar smalkām pielaidēm iebūvētas telpās. Vēlreiz jāuzsver, bīdāmo durvju uzstādīšana – tas ir apmācītu speciālistu  darbs.

Koka bīdāmās durvis – ir ar vēl dažām citām labām īpašībām. Tās ir:

– siltuma izturīgas, tās ir ar labu siltuma izolāciju.

– tās gādā arī par labu aizsardzību pret trokšņiem.

– rada svaigumu telpā, arī tuvību ar apkārtējo dabu.

– ir labs un mūsdienīgs akcents dzīvokļa interjērā.

Bīdāmo durvju cenas.

Arī bīdāmo durvju cena sastādās no vairākām pozīcijām. Vispirms sava cena ir pašai izvēlētās modifikācijas durvim. Papildus ir transporta un uzstādīšanas cena. Jāsaprot: bīdāmās sistēmas maksā vairāk nekā iegādājoties un uzstādot klasiskā (veramā) veida durvis. Tomēr, ja svarīgi ir dzīvot mūsdienīgi un vizuāli patīkamā dzīvoklī/ēkā, tad pareizā izvēle būs par labu bīdāmajām durvīm.

Mūsu klienti – ir mūsu prioritāte.

Bīdāmās durvis šodien – tā ir laba izvēle. Reizē tās ir sarežģītas konstrukcijas, kuras nav iespējams izgatavot rūpnīcā. Daudz darba ir ražotājiem. Tie laiki, kad tās darināja meistari turpat mājās- ir pagājuši. Mūsu klientu pasūtījumi top mūsdienīgi ierīkotās un ar aktuālām iekārtām apgādām ražotnēs. Procesu ražošanā uzrauga kvalitātes kontroles dienests.

Mums ir individuāla pieeja katram klientam. Pie mums ir iespēja izvelēties visdažādākās bīdāmās durvis- jebkurā modifikācijā un kombinācijā. Speciālisti pie piegādes un uzstādīšanas- piedāvās arī pievilcīgas un pēc iespējas lētas cenas. Cena vēl mazāka būs, ja klients pasūtīs uz reizi vairāku bīdāmo durvju konstrukcijas. Vai arī durvis kombinācijā ar kādu logu modifikāciju, kādas arī vairumā pieejamas pie mums.

Ja nav finansiālas iespējas šodien apmaksāt bīdāmo durvju uzstādīšanu, tad ir iespējas noslēgt darījumu caur kredītu. Par šo un visām citām iespējām- informācija ir iegūstama mūsu lapas attiecīgajās sadaļās.

G R O Z S

Sazināties ar mums