Stiklapaketes un stikli

Stiklapaketes

Stikla pakete sastāv no savā starpā hermētiski salīmētiem stikliem ar alumīnija vai plastikāta distanceri starp tiem. Iekšpusē distanceris ir aizpildīts ar absorbentu gaisa mitruma savākšanai pie stikla paketes izgatavošanas. Pēc hermetizācijas ar butilu pa perimetru kondensāta veidošana starp stikliem ir izslēgta.

Kvalitatīvu stikla pakešu izgatavošanai izmanto Float stiklu, kuru lej šķidrās alvas vannā, kur virsmas sprieguma un gravitācijas spēku iedarbībā stikls izplūst pa virsmu, iegūstot ideāli līdzenas paralēlas virsmas. Tādam stiklam ir glancēta virsma un teicamas optiskās īpašības. Šim stiklam nemēdz būt izkropļoti attēli.

Stikla paketes visbiežāk izgatavo no diviem stikliem ar distanceri starp tiem (vienkameras) vai no trīs stikliem ar diviem distanceriem (divkameru).

Tās apzīmē – 4/16/4 vai 4/18/4/18/4, pievienojot burtu indeksu Low-E vai SEL, kur 4 apzīmē stikla biezumu un 16 vai 18 – distancera biezumu. Low-E apzīmē low emission (zems izdalīšanās līmenis, caurlaidība), SEL – selektīvs stikls. Tāds stikls samazina siltuma zaudējuma rādītājus līdz 2.5 reizēm. Var būt arī citi apzīmējumi, katrs ražotājs izmanto savus indeksus. Starp stikliem iepildītas argona inertās gāzes izmantošana ļauj uzlabot rādītājus līdz 90%, tā palēnina siltuma pārnesi no iekšējā siltā stikla uz ārējo auksto stiklu.

Mūsu tirgū galvenie populārie stikla pakešu biezumi:

  • 4/16/4 = 24мм ar siltumvadītspējas koeficientu Uw 1.1
  • 4/12/4/12/4 = 36мм с коэффициентом теплопроводности Uw 0.7
  • 4/16/4/16/4 = 44мм ar siltumvadītspējas koeficientu Uw 0.6
  • 4/18/4/18/4 = 48мм ar siltumvadītspējas koeficientu Uw 0.5

Mainot stiklu biezumu un rāmju platumu, palielinās siltuma pārneses pretestības koeficients un trokšņa izolācija. Jo zemāka cipara vērtība, jo mazāks ir siltuma zaudējums, nulle ir ideāla vērtība.


Stikla paketes ar skaņas izolāciju

Skaņu izolējošas stikla paketes ir asimetriskas – sastāv no dažāda biezuma stikliem un distanceriem, tādējādi izjaucot skaņas viļņa rezonanses frekvenci. Dažos gadījumos izmanto speciālus laminētos stiklus. Par komforta akustisko fonu atpūtai uzskata aptuveni 40 decibelus, miegam – mazāk par 30. Rosīgas ielas vidējais trokšņa līmenis ir aptuveni 75 decibeli. Vienkameras stikla paketi neuzskata par skaņu izolējošu, jo tā pazemina trokšņa līmenis tikai līdz 25 dB.

asimetriska stiklapakete

Asimetriska

Skaņas izolācija 30 dB

trokšņa stiklapakete

Stikla pakete ar 6 mm stiklu

Skaņas izolācija 35 dB

stiklapakete ar triplex

Stikla pakete ar tripleksu

Skaņas izolācija 40 dB

  • 0 dB — Dzirdamības slieksnis (neko nedzird)
  • 10-20 dB — Tik tikko dzirdami (klusi čuksti)
  • 25-30 dB — Kluss (čuksti, sienas pulksteņa tikšķēšana)
  • 35-45 dB — Labi dzirdami (parasta saruna)
  • 50-55 dB — Skaidri dzirdami (norma А klases ofisa telpām)
  • 60-70 dB — Trokšņaini (skaļas sarunas)
  • 80-90 dB — Ļoti trokšņaini (skaļi kliedzieni, dzelzceļa kravas vagons)
  • 100 dB — Ārkārtīgi trokšņaini (orķestris, pērkona dārdi)
  • 110 dB — Ārkārtīgi trokšņaini (helikopters)
  • 120 dB — Gandrīz neizturami (atskaldīšanas veseris, 1 m)
  • 130 dB — Sāpju slieksnis (lidmašīnas starts)

Rūdīts stikls

Rūdītais stikls

Ar drošības paaugstināšanas mērķi piedāvā rūdīto stiklu, kurš pēc rūdīšanas krāsnī pie temperatūras vairāk par 700 grādiem kļūst 5 reizes izturīgāks. Tāds stikls ir noturīgs pret temperatūras svārstībām un to izmanto, piemēram, saunās. Šis stikls ir ļoti noturīgs pret liekšanos un sitieniem, to ir diezgan grūti izsist. Piemēram, norobežojumi aiz vārtiem hokeja hallē, kur ripa ielido ar ātrumu līdz 200 km/h izgatavoti no tāda stikla. Sasitot rūdīto stiklu, tas sabirzt sīkos gabaliņos, nenodarot kaitējumu cilvēkam.


Laminēts stikls

Laminētais stikls

Dažos gadījumos izmanto laminētu stiklu vai Triplex, tie ir divi vai vairāk stikli, starp kuriem ir bezkrāsaina polimēra plēve. Saplīstot tāds stikls neizbirst ārā, bet paliek rāmī. Stikla jumtu un kupolu izgatavošanā izmanto tādus stiklus, lai saplīsušais stikls nenobirtu lejā. Šos pašus stiklus izmanto vitrīnu un fasāžu, kā arī vietu ar paaugstinātu aplaupīšanas vai uzbrukuma risku iestiklošanā. Atkarībā no drošības klases tāda tipa “sendvičs” var būt daudzslāņains.


Dekoratīvie stikli

Eksistē dažādi tipi: matēti, ar ornamentu, tonēti. Šie stikli, atkarībā no tipa, saglabā gaismas caurlaidību, bet tiem ir caurspīdīguma ierobežojumi. Vairumā gadījumu uzstāda durvīs, starpsienās, sanitārajās telpās.

dekoratīvs stikls Niagara
dekoratīvs stikls Krizet
dekoratīvs stikls Diamante
dekoratīvs stikls Delta

Ugunsdrošie logi

Ugunsdrošie stikli

Ugunsdrošais EI klases stikls– tas ir laminētais stikls ar diviem vai vairāk rūdītiem stikliem, kur telpa starp stikliem aizpildīta ar caurspīdīgu gēlu, kurš reaģē uz noteiktu temperatūru. Pieejami izpildījumā EI30, EI60, EI90 un EI120, kur cipars apzīmē minūšu skaitu izturībai pret atklātu uguni.


pašattirošie stikli

Pašattīrošie stikli

Uzstāda ēkas ārpusē grūti aizsniedzamās vietās. Izmanto vienu stiklu vai stiklu paketes sastāvā. Virsmai uzklāts unikāls teflona pārklājums, kurš gaismas un dažādu ķīmisko procesu iedarbībā sadala uz virsmas atrodošos piesārņojumu. Piedāvā rūdītu vai laminētu stiklu. Augsto izmaksu dēļ šādi stikli tiek izmantotas grūti sasniedzamās vietās, piemēram, ziemas dārzu stikla jumtos.


Dekoratīvas šprosses

Šproses

Loga dekoratīvos elementus, kuri stikla paketi sadala sektoros, sauc par šprosēm. Šproses mēdz būt iekšējās un ārējās. Iekšējās ieliek stikla paketē tās montāžas posmā, ārējās līmē uz stikla virsmas.


G R O Z S

Sazināties ar mums