Stikla veranda aizvien pieprasītāks elements mājas arhitektūrā.

Stikla veranda aizvien pieprasītāks elements mājas arhitektūrā.

Mūsdienīgas piebūves no stikla ir krāšņa rota visām individuālajām mājām un daudzdzīvokļu namiem. Turklāt šīs stiklotās piebūves tiek celtas aizvien vairāk un aizvien kvalitatīvākas. Katru gadu atjaunojas arī stikloto verandu, terašu, paviljonu un citu piebūvju arhitektoniskais risinājums, tas kļūst aizvien mūsdienīgāks unietkopsolī ar laiku.


Stikla veranda un tām pielīdzināmas būves dod cilvēkiem daudzas priekšrocības:

vasaras sajūtas ziemā un komfortablu vēsumu vasarā;
dzīvojamai platībai klāt nākusi vēl daudzi kvadrātmetri, kurus iespējams izmantot gan viesu telpu, gan darba istabu, gan arī vietukur iespējams nolikt guļaistabas mēbeles. Un sajust miegu gandrīz tīrā dabā;
un arī vasaru baudīt vienmēr zaļojošu augu ielokā visa gada garumā;
stikla veranda vai paviljons palielina īpašuma vertību;
veranda ar krāsainiem vai citādi dekoratīviem stikliem ir labs papildinājums un skaists vizuālais akcents arī āra dārzam;
lielā daļā gadījumos stiklotu verandu celtniecībā nav vajadzīga speciāla būvatļauja, jo verandu daudzos gadījumos klasificējas pārvietojama konstrukcija. Tomēr, pirms montējam stiklotu verandu, par ļaunu nenākas iepazīties ar nepieciešamo juridisko regulējumu piebūvju celtniecības ziņā;

Verandu stiklošanair darbs ar lielāku apjomi, salīdzinot ar logu un durvjugadījumiem“.  Nepieciešams lielāks materiālu apjoms, arī darba ieguldījums. Tomēr rezultāts, ja pie montažas pieķeras pieredzējuša amata speciālisti, vienmēr ir izcils un funkcionali veiksmīgs.
Lai gan stikla veranda – katra no tām ir unikāla un vienreizēja, tomēr to modifikācijas dalās vairākās kategorijās.
Verandas iestiklosiltajāunaukstajāversijā, attiecīgi pirmajā gadījumā tās paredzamas ar apkuri, otrajāattiecīgi: Pirmajā versijā tās tiek iestiklonas ar divkameru logu paketēm, otrajā vienkameru versijā. Divkameru logu versijāsstarp trijām stikla kārtām ir divas telpas, kas tiek piepildītas ar inertu gāzi. Šāds stiklojuma pakojums nodrošina labu siltuma aizsardzību, ziemā ir mazi siltuma daudzumi, bet karstajās vasaras dienās iekšpus verandas saglabājas patīkams vēsums.

Verandu stiklojums likums, tiek gatavots no īpaši norūdīta stikla, kam iekšpusē iestrādāts praktiski neredzams plastmasas stiegrojums. Verandu stiklu ārējās virsmas vienmēr ir pakļautas atmosfēru parādību iedarbībaigaisa temperatūru svārstībām, stiprām vēja brāzmām, nokrišņiem lietus un krusas, sniega veidā. Stikla izturība: tas arīdzan ir labs aizsargs pret nelūgtiem viesiem ar sliktiem nodomiem. Šāds stikls iztur spēcīgus triecienus, pat tadja tas plīst, tad neveidojas veselībai bīstamās šķembas. Turklāt plaisājot, tas neirst gabalos, bet saglabājas rāmju ietvaros. Atliek tikai vien rāmi nomainīt nākamajos remontu darbos.

Stiklotām verandām vienmēr ir izejadurvju konstrukcija. Durvis verandām iespējams ierīkot gan veramās, gan bīdāmās. Otrajā gadījumā ir būtiska priekšrocībabīdāmās durvju konstrukcijas neaizņem verandās ierobežoto telpu.

Vēl verandu modifikācijas tiek iedalītas citādi, mums pazīstami šādi verantu veidi:

ar auksto stiklojumu ar veramiem elementiem. Kad vēdināšanai iespējams daļu stiklojumu turēt atvērtā stāvoklī gaisa apmaiņai. Tas aktuāli vasaras siltajos mēnešos.
aukstais stiklojums ar bīdāmām/ salokamām durvīm. Šādas durvju atveres ir platas un vienlaikus neaizņem daudz vietas. Šeit vienlaikus tiek nodrošinātas divas funkcijas: izeja uz āra teritoriju (dārzu/ baseinu u.c.) arī gaisa apmaiņa.

aukstais un bezrāmju stiklojums. To sauc arī parpunktēto stiprinājumu. Šajā modifikācijā izpaliek rāmju stiklojums, stikls pie pamatkonstrukcijas tiek stiprināts vien ar speciālām kniedēm (“punktiem“), durvju konstrukcijām pielietojot augšējā un apakšējā stiprinājuma furnitūru. Bezrāmju stikla verandās tiek nodrošināts vēl labāks apgaismojums no āra puses. arī vizuāli irvieglasgaisīgasizjūtas, cilvēks verandā sajūtas pavisam tuvu dabai.
siltais stiklojums ar bīdāmām durvīm. Šeit telpu paredzēts izmantot arī gada aukstajos mēnešos, šādas verandas vairumā gadījumos tiek aprīkotas ar bīdāmām durvju sistēmām. Šajās verandās bieži tiek ierīkota autonoma apkure.

jau minēts, stikla veranda var būt visdažādākā tipa. Konstrukcijas izvēlei nosaka pasūtītāja vēlmes un iespējasArhitektūras veidola ziņāierobežojumi nav. Verandas iespējams celt ne tikai ielas līmenī, bet arī ēkas brīvajās vietās  otrā, trešā vai vēl augstākā stāvā.
Ja vēl ņemam vērā iespējuka arī stiklojumu var veikt ne tikai caurspīdīgajā versijā, bet arī krāsās, tad dizainiskās un arhitektoniskās stikla veradu veidi ir bezgalīgi.
Tātad, verandas ierīkottas ir pieredzējuši speciālistu darbs. Jo konstrukciju detaļas tiek ražotas rūpnīcās vai specializētās ražotnēs. Verandu samontēšanatas ir darbs uz vietas, taču nepieciešams sagatavotu strādnieku darbs. “Mājasapstākļos bez iemaņāmverandas montēt nav prāta darbs, zaudēsim vizuāli, un šāda nepareizi uzmontēta konstrukcija var būt pat bīstama.

Mēs samontēsim jūsu sapņu stikla verandu.

Stikla veranda ir katra sevis cienoša saimnieka mājas neatņemams atribūts. Un arī saimnieki viesi vienmēr novērtēs īpaši skaisto nojumi ar gaišiem, saulē spīdošiem stikliem.
Uzbūvēt verandutas ir vesels darbību komplekss. Vispirms jāsagatavo ūdens necaurlaidīgs un pret svārstīgām gaisa temperatūrām noturīgs pamats. Tad jāiecementē balsti, uz kuras turās arī jumta konstrukcija. Tad jāveic stiklojums ar veramām vai bīdāmām durvīm. Visbeidzot jāveic kosmētiskais remonts pēc montāžas darbu beigāmLieki sacītšos darbus spēj veikt spieciālisti ar daudzu gadu pieredzi.

Viena cenā cenā ietilps viss: pamatu un vietas sagatavošana, materiāli piegade līdz montāžas vietai, verandu karkasa un jumta konstrukcijas uzstādīšana, verandas iestiklošana. arī apkārtnes sakārtošana pēc remontdarbu veikšanas.
Ir iespēja ietaupīt cenā, ja vienā pasūtījumā līdzās stiklotās vesrandas celtniecībai tiek veikti vēl citi darbi. Piemēramvēl arī pakešu logu uzstādīšana, mājas durvju ierīkošana.
Un ir vēl kāda iespēja: ja stikla veranda celtniecības brīdī nepietiek finansu līdzekļi, tad ir iespēja lietas kārtot ar kredīta palīdzību. Mūsu darbinieki konsultēs jūs gan par jaunajām verandu konstrukcijām, gan arī par visiesm citiem jautājumiem par verandu tēmu.

G R O Z S

Sazināties ar mums