Logi un durvis, to varianti un apraksts.

Logi un durvis, to varianti un apraksts.

Kas ir logi un durvis?

Vispirms par logiem. It kā mēs visu zinām par tiem, ja ne gluži visu – tad ikdienā esam ēkās, kur katras istabas neatņemama sastāvdaļa ir logi. Logi mums pazīstami no aizvēsturiskiem laikiem. Lielas ailas sienās, kuru funkcija bija apgaismot telpas no ārienes, bija pazīstamas pirms 6000 un vairāk gadiem. Senajā Ķīnā ap 1000. gadu mūsu ērā tika izgudrots pirmsākums tam, ko šodien pazīstam kā stiklu. Tagadējā Eiropā logu stikli tika ieviesti ap 16. gadsimtu, vispirms jau dižciltīgajās celtnēs, pēc tam aizvien vienkāršākos mājokļos. Un, šķiet, neviens nav patentējis tiesības uz logiem. Liekas, mēs visu zinām par logiem. Bet- vai tas tā ir?

Mūsdienās logu konstrukcijas atšķiras no iepriekšējos gados uzstādītājiem. Varētu teikt – katram laikam ir savi logi. Mūsdienīga logu konstrukcija sastāv no profila, armējuma, stikla paketes un furnitūras.

Profils- tas tautas valodā tiek saukts par “rāmi”. Profili mūsdienās ir daudz un dažādi, tostarp pēc individuāla pasūtījuma veidoti, kā arī iespējami dažadās nestandarta formās.
Armējums – tā ir logu rāmju saķere ar pamatu vai sliedi (kuras ir bīdāmo sistēmu sastāvdaļa). Mūsdienu logu armējums padara logus hermētiskus aizvērtā stāvoklī. Armējuma noformējumam ir izšķiroša nozīme siltuma saglabāšanā iekštelpā, kā arī neļauj iekļūt no ārienes atmosfēras nokrišņiem, putekļiem. Armējuma konstrukcija šodien ir daudzveidīga un reizēm ļoti sarežģīta.
Stikla paketes- tas ir stiklotā materiāla stiprinājums profilā. Lai logus padarītu vēl hermētiskākus un siltuma necaurlaidošus, tos profilos stiprina divās un trijās kārtās. Vienvārdsakot- paketēs.
Furnitūra – tas ir detaļu kopums, kas nodrošina logu fukcionalitāti. Furnitūrā ietilpst rokturis, slēdzenes, sviru sistēma, ritošā daļa, speciālas skrūves, logu eņģes. Mūsdienās furnitūra ir sarežģīta, tā nav izgatavojama mājas apstākļos.

Pakešu logi.

Tie sastāv no dažādu materiālu rāmjiem, tajos stiklojums ir ierāmēts divās vai trijās kārtās. Ierāmējums ir hermetisks. Šodien vairākumā jaunajos projektos tiek izmantoti plastikāta un alumīnja logu konstrukcijas. Pakešu logi līdz ar to rada daudz priekšrocības dzīvokļa iemītniekiem. Pakešu logi aizsargā siltumu iekštelpās, tāpatās neļauj aukstumam iekļūt dzīvoklī vai citās telpās. Tie labi aizsargā no atmosfēras nokrišņiem, tāpatās no āra putekļiem un pilsētas smakām. Tie labi samazina āra trokšņu līmeni. Arī dizainā tie ir mūsdienīgi, tos iespējams papildus krāsot vai apdarināt ar aplikāciju materiāliem.

Plastikāta logi.

Tie šodien tiek izmantoti visvairāk. Pvc logu rāmji teik darināti no polivinilhlorīda, kas ķīmiski ir ogļūdeņražu un halogēnu ķīmisko elementu kompozīcija. Šā veida plastmasas ir izturīgas, reizē vieglā svarā, kā arī turpmāk viegli apstrādājams. Gan mehāniski, gan kosmētiski no virspuses. Plastmasas vai PVC logi nekorodē un nepūst, līdz ar to tie arī pēc ilgākiem lietošanas gadiem būs tādi paši, kā vakar uzstādīti.

Alumīnija logi.

Arīdzan šī materiāla logu konstrukcijas tiek plaši lietotas. Alumīnijs kā materiāls- ir reizē izturīgs un viegls. To viegli pielietot hermētiskās logu pakešu konstrukcijās. Tai ir ilgmūžība, garantijas laiks mērāms desmitgadēs. Tā morāli ātrāk novecos nekā fiziski. Alumīnija logu profili ir viegli krāsojami un apdarināmi ar aplikācijas materiāliem.

Koka logi.

Kādreiz koks bija vienīgais materiāls, no kā gatavoja logus. Šodien tas jau ir eksluzīvākā lietojumā. Tomēr cilvēkiem arī šodien ir labā cieņā koka logu un arī durvju konstrukcijas. Bez visām pārējām pozitīvajām īpašībām (kas piemīt arī logiem, kas gatavoti no citiem materiāliem) – kokam piemīt dabiskums, svaigas dabas elpa, un vizuāli ļoti pievilcīgs skats. Koks arī labi krāsojas un var tikt apdarināms ar aplikācijas materiāliem.

Nestandarta logi.

Tie ir bezprofila – bezrāmju logi, kas eņgēs stiprinās tieši pie stikliem. Ir logi arī ar mazdārziņu ailās, jumta logi- kas veras kā miniveranda. Parasti mājās un dzīvokļos ir logi ar taisnstūra profiliem, tomēr yos pēc klientu vēlmēm ir iespējams izgatavot ar sarežģītu konfigurāciju. Kas domāti nestandarta logu atverēm – ailām sienās. Arī pašu stiklojumu var veidot vitrāžas veidā vai no necauspīdīgiem, tonētiem stikliem. Tie pieejami arī dažādās nokrāsās. Nestandarta logi Rīgā – ir nereta lieta, mūsu galvaspilsētā tiek pielietoti restaurējamos un atjaunojamos namos, kā arī ultramodernajās celtnēs.

Durvis.

Tās aizsenis pazīstamas cilvēces vēsturē. Pamatā tā ir vienlaidus konstrukcija, kas veidota kā aizvertnis, kas pie durvju aplodas stiprināts eņģēs. Ilgus gadsimtus duevju pamatmateriāls bija koks, ko mūsdienas aizvien vairāk aizvieto stiklotas konstrukcijas. Stiklotajām konstrukcijām ir tās pašas pozitīvās īpašības, kas ir attiecīgā materiāla logiem. Laikam ritot uz priekšu, durvju konstrukcijas kļūst sarežģītākas- tās šodien ir gan klasiski veramas, gan bīdāmas, gan ir uzstādāmas karuseļa veidā. Pēdējās redzamas, teiksim, pie ieejām lielveikalos. Vispār durvju tēma ir neizsmeļama, pie tās ne reizi atgriezīsimies.

Logu un durvju cenas.

Tās ir stipri dažādas. Viss ir saistībā ar izvēlēto logu, durvju modeli, formātu un konfigurāciju. Otro cenu daļu sastāda traportēšana līdz klienta mājai un pašas konstrukcijas uzstādīšana. Mūsdienu logu un durvju konstrukcijas ir sarežģītas, tamdēļ uzstādīšanas darbi uzticami sagatavotiem speciālistiem. Lēti logi – arīdzan ir pieejami, tie atšķiras ar konstrukcijas vienkāršību. Tomēr, ja vēlamies dzīvot komfortā, tad jāparedz arī attiecīgie izdevumi pie durvju, logu iegādes un uzstādīšanas. Visas izmaksas varam uzzināt mūsu uzņēmuma lapā vai arī kontaktējoties ar mūsu speciālistiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums