Ventilācijas vārsts logiem


loga ventilācijas vārsts

Logu vārstiem ir daudz iespēju – gan to uzstādīšanas vietas, gan dizaina ziņā. Noskaidrosim, kas tas ir?

Jebkurš vārsts būtībā ir sprauga loga konstrukcijā, caur kuru dabiski plūst gaiss no ielas. Profesionālāk sakot, vārsts ir dabiskās pieplūdes ventilācijas elements, kas nodrošina gaisa plūsmu no ielas. Šādu vārstu maksimālā jauda ir 35 kubikmetri. m./h., skaņas izolācija – 37 dB.;

Šajā rakstā mēs aplūkosim ventilācijas vārstus, izmantojot piemēru par vienu no populārākajām iespējām - spraugas vārsti, kas tiek uzstādīti starp vērtni un loga rāmi, kuru higrovadāmā sistēma kontrolē gaisa plūsmu atkarībā no relatīvā līmeņa. Slēdzis ļauj manuāli regulēt gaisa plūsmu no ielas telpā. Ja vēlaties, varat pēc iespējas ierobežot pieplūdumu, vienlaikus saglabājot minimālu gaisa apmaiņu.

Kāpēc ir nepieciešami ventilācijas vārsti?

Pirms atbildēt uz šo jautājumu, ir jānoskaidro viena lieta. Mūsdienu logi izolē telpu no ielas trokšņiem un saglabā siltumu, bet paralizē normālu ventilācijas darbību. Līdz ar to pasliktinās mikroklimats - gaiss kļūst sastindzis, paaugstinās mitrums, cilvēkiem rodas skābekļa trūkums, nogāzēs var parādīties melnais pelējums. Jebkurš, pat vismodernākais un tehnoloģiski modernākais ventilācijas vārsts ir caurums logā. Tikmēr logam ir jābūt pēc iespējas hermētiskākam, lai tas varētu pildīt savas funkcijas. Vārsti tiek uzstādīti, ja bez tiem nav iespējams organizēt normālu gaisa apmaiņu telpā.

kondensāts uz logiem

Izveido normālu iekštelpu klimatu

Jebkurā mājā tiek nodrošināta dabiskā ventilācija - tā ir normatīva prasība. Tas ir nepieciešams, lai izplūdes gaiss, kas satur mazāk skābekļa un vairāk oglekļa dioksīda, izietu no telpas. Loģiski, ka izņemtā gaisa vietā jāpievada jauns gaiss tādā pašā apjomā. Bet dabiskā ventilācija mājā ne vienmēr ir veidota tā, lai nodrošinātu nepieciešamo gaisa plūsmu, ja ir uzstādīti kvalitatīvi, hermetizēti logi. Šis vienums attiecas uz telpām ar augstu mitruma līmeni, piemēram, virtuvē vai guļamistabā. Ja telpā stagnē mitrs gaiss, tas ir pilns ar pelējumu, sēnītēm un citām nepatikšanām.

Samazina apkures izmaksas

Iedomāsimies ideālu, no pirmā acu uzmetiena, situāciju: ziema, sals aiz loga ir mīnus divdesmit, un logs ir aizvērts tā, ka auksts gaiss no ielas praktiski neiekļūst iekšā. Lieliski? Nav labi. Jo istabā drīz kļūs smacīgs - un ko tad darīt? Tieši tā - atveriet logu ventilācijai. Kur šajā gadījumā paliek siltais gaiss? Tieši tā – pa šo pavisam nedaudz atvērto logu. Ventilēts, ko tālāk? Karsējam vēlreiz, līdz atkal kļūst smacīgs.

Palīdz ievērot gāzes iekārtu noteikumus

Ja telpā ir uzstādīta gāzes plīts vai ūdens sildītājs, tiem jābūt svaigai ventilācijai, kas nodrošina noteiktu gaisa apmaiņu. Kāda gaisa apmaiņa ir nepieciešama, ir atkarīgs no konkrētās gāzes iekārtas, to var izlasīt plīts vai kolonnas instrukcijās. Lai gāze sadegtu, tai nepieciešams skābeklis, kas atrodas gaisā. Tā kā skābeklis izdeg, ir nepieciešama jauna padeve. Ja gāze deg ilgstoši un telpā nenokļūst svaigs gaiss, sekas var būt visai bēdīgas.

pelējums uz logiem

Kad nav nepieciešami 100% ventilācijas vārsti

Ja telpā ir piespiedu pieplūdes un izplūdes ventilācija, vārsts nav nepieciešams, tas pildīs savu funkciju. Bet nejauciet to ar piespiedu izplūdes ventilāciju: ja ir tikai šī, bez pieplūdes ventilācijas, vārsts ir vienkārši nepieciešams. Tā kā gaiss tiek izspiests no telpas, tam ir jānāk no kaut kurienes, vai ne?

Mēs runājām par to, kas ir ventilācijas vārsti un kāpēc tie ir nepieciešami. Tagad pāriesim pie mītiem, kas tiek radīti ap tiem.

Mīts Nr. 1: Vārsti ziemā sasalst

Tā var būt taisnība

Uz vārsta patiešām var parādīties sarma un ledus. Un visbiežāk tas notiek, ja vārsts nevar normāli pildīt savu funkciju - ielaist telpā gaisu no ielas. Tas parasti notiek divos gadījumos: telpā ir slikta izplūdes ventilācija vai ir traucēta gaisa apmaiņa ap vārstu - piemēram, tuvu tam karājas smags aizkars. Šajās situācijās gaiss nevar brīvi cirkulēt, un izrādās, ka vārsts daļēji darbojas otrādi - siltais gaiss no telpas iziet pa to uz ielu. Tieši šis siltais gaiss, kas atdziest vārsta iekšpusē, rada sarmu.

Mīts Nr. 2: Vārsts pūtīs

Vairumā gadījumu vārsts tiek uzstādīts loga augšpusē - tā, lai gaisa plūsma no tā tiktu virzīta uz griestiem, kur apmēram 1 metra attālumā sajaucas ar siltu gaisu. Šajā gadījumā caurvēja ir jūtama tikai tad, ja pietuvojat logam un paceļat roku uz augšu tieši pretī vārstam. Apskatiet, kā izskatīsies aukstā gaisa padeve telpā ar uzstādītu vārstu un nedaudz atvērtu logu ventilācijai.

Mīts Nr. 3: Vārsti nav nepieciešami aukstā klimatā

Nav taisnība

Šī ierīce var noderēt valstīs ar zemu temperatūru ziemas mēnešos – tās ir vairāk vajadzīgas aukstā klimatā nekā siltā. Kad ārā ir vasara, logu var nedaudz atvērt ventilācijai – nekādu problēmu. Bet, kad ir auksts, nevarēs normāli vēdināt parastajā veidā - siltais gaiss pametīs telpu, un aukstais gaiss no ielas radīs caurvēju. Bet jums joprojām ir jāvēdina: svaigs gaiss ir vajadzīgs gan ziemā, gan vasarā.

Mīts Nr. 4: smarža no ielas iekļūs caur vārstu

Tiešām

Vārsts ļauj gaisam no ārpuses iekļūt telpā. Un, ja šis gaiss ir netīrs un smirdīgs, tad tas tiks iekšā. Ir vārstu modeļi ar filtru, taču pat ar filtru smakas problēma pilnībā neizzudīs.

Mīts Nr. 5: ar uzstādītu vārstu būs tikpat skaļš kā ar atvērtu logu

Nav taisnība

Trokšņa līmenis ir atkarīgs no vārsta konstrukcijas. Ir vārsti ar skaņas absorbcijas elementiem: to uzstādīšana samazina trokšņa izolācijas līmeni tik nedaudz, ka tikai jutīgi instrumenti var noteikt trokšņa pieaugumu. Bet vienkārši vārsti neradīs tādu pašu efektu kā nedaudz atvērts logs.

Neviens vārsts nav veidots tā, lai gaiss iet caur to taisnā līnijā - gaisa plūsma vienmēr ir saliekta, lai virzītu to pa vēlamo ceļu un neradītu caurvēju. Attiecīgi skaņas viļņi ir atkārtoti jāatstaro no vārsta iekšējās virsmas pirms ieiešanas telpā. Rezultātā uztvertais skaņas skaļums ir ievērojami samazināts.

Katrs no mītiem var kļūt par realitāti, ja izvēlēts nepareizs vārsta veids vai logs uzstādīts, pārkāpjot tehnoloģisko procesu. Lai skumjām pasakām nepiepildītu īstenību, iesakām ar atbildīgu pieeju izvēlēties uzņēmumu, kas uzstādīs plastmasas logus.

G R O Z S

Sazināties ar mums