Logu un durvju furnitūra

logu durvju furnitūra

Logu un durvju furnitūra ir metāliskas detaļas, kas nodrošina drošu aizvēršanu un stingru vērtnes piespiešanu pie rāmja pa visu perimetru. Vienas sistēmas dažādi elementi ir atbildīgi par dažādām funkcijām un ļauj izmantot logus vai durvis dažādos režīmos: normāla atvēršana, ventilācija, mikroventilācija, apgrūtina ielaušanos, novērš negadījumus.

Furnitūras galvenā funkcija ir hermētiskums, tā uzstādīta profilā un paliek neredzama. Vienīgie redzamie furnitūras komponenti ir loga rokturis un eņģes, kas vada mehānismus. Nesen ir parādījušās arī slēptās eņģes, tāpēc tikai loga rokturis var palikt vienīgais redzamais aparatūras elements.

Logu furnitūras galvenie elementi

Furnitūra sastāv no daudziem elementiem, no kuriem galvenie ir:

 • Eņģes ir furnituras daļa, kas kalpo, lai savienotu vērtni un loga rāmi. Tie var būt augšējas un apakšējas (ir nosaukti pēc to atrašanās vietas uz vērtnes)
 • Bloķēšanas mehānisms – nodrošina drošu aizvēršanu
 • Stūra slēdži ir elastīgas tērauda plāksnes, kas paredzētas loga aizvēršanai gar stūri
 • Rokturis ir loga elements, ko izmanto, lai atvērtu un aizvērtu vērtni
 • Sviras – padariet vērtni pārvietojamu vai nostipriniet to noteiktā stāvoklī
 • Aizsargelementi – nodrošina drošību loga darbību. Grozāmi bloki, ierobežotāji un citi mehānismi

Atkarībā no prasībām furnitūra var būt:

 • Grozāma - nodrošina vērtnes atvēršanu 180°
 • Atgāžama un grozāma - iespēja atvērt un atgāzt vērtni. Šī opcija ir pieejama pamat komplektācijā
 • Bīdāmā - diezgan dārgs risinājums, ko izmanto lodžijās, terasēs, verandās vai šaurās telpās, kur nav iespējams ievietot durvis vai logus ar šarnīra eņģēm

Koka, plastmasas un alumīnija logi un durvis ir aprīkoti ar līdzīgas darbības furnitūru.


  rokturis ar atslēgu

  Slēdzamās logu rokturi

  Vienkāršākais un lētākais risinājums, papildu drošība, viegla uzstādīšana un uzticamība ekspluatācijā. Šādiem rokturiem ir atslēga vai poga, abiem ir vienāda funkcija. Tie ir universālie, piemēroti visu veidu furnitūrai, pat plastmasas logiem uzstādītam pirms daudziem gadiem.

  Vizuāli šāda veida bloķētāji praktiski neatšķiras no pamata rokturiem, galvenā atšķirība ir tā, kā rokturi ar atslēgu papildina slēdzenes cilindrs, un tam tiek piešķirta bloķēšanas funkcija. Šo veidgabalu darbības princips ir ārkārtīgi vienkāršs - slēdzene bloķē paša roktura pagriezienu, tāpēc nav iespējams atvērt vai aizvērt vērtni. Piemēram, jūs varat noliekt vērtni uz ventilāciju un izvilkt atslēgu, bērns nevarēs atvērt logu, bet svaigs gaiss iekļūs telpā.

  Lai aprīkotu logu ar šādu bloķētāju, rokturis ar parasto funkcionalitāti tiek vienkārši nomainīts uz modeli ar slēdzeni. Viss process ilgst ne vairāk kā 10 minūtes. Nav nepieciešama profila marķēšana vai urbšana, tāpēc tie ir tik populāri.


  Furnitūras kopšana un pielāgošana

  Furnitūrai, tāpat kā jebkuram citam mehānismam, nepieciešama vienkārša apkope. Lai to izdarītu, tas periodiski jāieeļļo, un visas kustīgās daļas jāpārbauda, vai nav defektu. Ir vērts atzīmēt, ka laika gaitā no logiem var pūst. Tas nenozīmē, ka esat uzstādījis zemas kvalitātes logus, laika gaitā blīvgumija zaudē elastību, bieži vien veidgabali vienkārši ir jāpielāgo un problēma tiks atrisināta. Izpildiet šos vienkāršos apkopes noteikumus, un logi kalpos jums daudzus gadus un neradīs nekādas problēmas.

  Savos produktos mēs izmantojam furnitūru tikai no labi zināmiem un laika pārbaudītiem ražotājiem: Siegenia, Roto, Maco, Wink Haus, Vorne. Komponenti ir izgatavoti no augstas kvalitātes metāla, kas ir izturīgs pret koroziju, tam ir ilgs kalpošanas laiks, tam ir liels regulēšanas diapazons, un šo zīmolu rezerves daļas vienmēr ir pieejamas.


  G R O Z S

  Sazināties ar mums