Stikla piebūves – verandas un terases.

Šīs būvju konstrukcijas tiek pielietotas bieži. Vēsturē ir ziņas – stiklotas verandas un terases kā neatņemamas ēku piebūves cilvēkiem ir pazīstamas trīs gadsimtu garumā. Vēl pirms tam tās bija atklāta tipa, bez iestiklojuma. Mūsdienās šīs arhitektoniskās būves joprojām ir aktuālas, kļūst daudzveidīgākas, arī smalkākas un krāsainākas. Jo cilvēki grib dzīvot moderni un ar skatu nākotnē.

Galvenā stikloto terašu, verandu un arī lapeņu, balkonu priekšrocība ir šo būvju radītais telpu plašuma iespaids. Vienlaikus rodas arī komforta sajūtas, kas ļauj baudīt dabu pat tad, kad aiz stikla sienas līst, snieg, ir sniegputenis vai stiprs vasaras negaiss. Un kuram gan nepatiks romantisks vakars – drošībā un vienlaikus arī tuvu dabai. Vai arī pēkšņa lietusbrāzma būs vien tikai skaists vizuāls pārsteigums un neizjauks ģimenes vakariņas ārpus četrām dzīvokļa sienām. Atpūta stiklotās verandās un terasēs iespējama praktiski visu cauru gadu.

Iestiklota veranda.

Stiklotās verandas ir mazāka apjoma piebūve. Pamatā tā ir mājas vienas sienas paplašinājums, lielākā vairumā gadījumos tās ir būvētas pirms ieejas durvīm, lai gan šis nosacījums nav obligāts. Mūsdienās verandas būvē šādos pamattipos: ar veramām durvīm, ar bīdāmām durvīm, kas aizvien beižāk tiek tiek papildinātas ar iestiklotiem griestiem. Vēl viens vismūsdienīgākais veids ir: verandas nodrošināt ar bezrāmju bīdāmām logu sistēmām. Parasti verandas ir “aukstās” jeb neapkurināmas, tomēr pēc iedzīvotāju vēlmes arī tajās var ierīkot papildus siltuma avotu – krāsniņu, silto dūmvadu vai apkures radiatorus.

Klasiskā veida verandu nesošā konstrukcija ir no koka. Kas arī mūsdienu celtniecībā nav zaudējis savu nozīmi. Konstrukciju izgatavošanai lieto ļoti kvalitatīvu līmēto bezzaru skuju koku, retāk ozolu, osi vai pat kādu tālo zemju eksotisks kokmateriālu. Turklāt katra detaļa tiek sagatavota pēc precīziem rasējumiem, tiek rūpīgi apstrādāta – impregnēta, gruntēta un lakota. Koka konstrukcijai jābūt ļoti izturīgai, lai tā varētu kalpot gadu desmitus, nesot stikloto verandu sienu un jumtu slodzi. Vienlaikus nesošajai konstrukcijai jābūt pēc iespējas smalkākos izmēros, lai tā mazāk aizsegtu skatu un telpā ļautu ielaist maksimāli daudz gaismas. Verandas iestiklošana izmaksā lētāk nekā veikt šo darbu terasēs.

Tomēr tagadējos laikos iedzīvotāji, būvējot jauna tipa mājas, kā verandu nesošās konstrukcijas izvēlas arī citus materiālus, visvairāk alumīniju. Vai arī- alumīnija un koka kombinācijas. Alumīnijs kā materiāls ir viegls, vienlaikus iztur verandu stikla sienu un griestu slodzes. Tas ir viegli kopjams, remonta laikā ātri nomaināms, kā arī labi pakļaujas krāsošanai un dekoratīvai lakošanai. Pēdējos gados aizvien lielāku īpatsvaru verandu celtniecībā iegūst mākslīgie jeb kompozītie materiāli.

Iestiklota terase.

Daudzkas par lietotajiem materiāliem pateikts raksta sadaļā par verandām, tamdēļ šeit – par atšķirīgo. Terases kā būvelements atšķiras no verandām ar to, ka tās ir plašākas. Arī terases stiklojums prasa vairāk resursus. Vairumā gadījumos tās tiek celtas kā lieli ēku paplašinājumi, reizēm pat izolēti no mājām. Stiklotas terases mūsdienās nereti tiek būvētas virs dārza dobēm un apkārt kokiem. Terašu dizains tiek veidots ļoti dažāds, tomēr visus modeļus varam iedalīt divās lielās kategorijās. Visizplatītākais terases veids it paplašinātā veranda, kas izvietota pie vienas mājas puses. Bet aizvien lielāku popularitāti gūst t.s. “riņķa” terases, kas apbūvētas visapkārt mājai. Arī terases durvis iespējams veidot lielākos izmēros, turklāt tās var būvēt kā divvirzienu veramās vai bīdāmās. Viss ir atkarīgs no īpašnieku fantāzijas un iespējām. Terases vasaras siltajos mēnešos var pārveidot kā atklātās, ar vaļējām sienām. Bet rudens drēgnumam tuvojoties, iepriekš sagatavotās vietās atkal ievietojot terašu logus, tās var atkal var atjaunot aizklātā veidā. Atšķirībā no verandām, kuras vienmēr tiek būvētas aizklātā veidā. Terases iestiklošana izmaksā dārgāk salīdzot ar tādu pašu darbu verandā, tomēr visu atsver lielāks praktiskais un estētiskais baudījums lietojot terasi.

Galvenais verandu un terašu materiāls – ir stikls.

Dauduz gadus mums pazīstams vienkāršais stikls, kas tiek ražota sākot ar viduslaikiem. Tā ražošana ir sarežģīta, stikla izejvielas ir – baltās smiltis, dažādi māli, kaļķakmens, soda, krīts, pēc vajadzības krāsvielas un dažas organiskās piedevas. Kas jāsajauc precīzās proporcijās. Tomēr vienkāršais stikla veids ir neparocīgs un morāli novecojis. Neērtības un reizēm bīstamas situācijas rada tā plīšana nelielu slodžu iespaidā, radot asas šķembas. Padomju laiku pēdējos gados cilvēki iepazina rūdīto stiklu, kas ražots – to vairākkārt uzkarsējot un lēni atlaidinot (dzesējot). Līdz ar to tas ir izturīgāks, un mazāk pakļaujas dažādām dabas kaprīzēm. Taču arī šis stikla formāts ir novecojis, to grūti apstrādāt – mēginot izgriezt no tā sagataves sarežģītākām logu formām. Vēl bija pazīstams organiskais stikls, kas reāli bija caurspīdīga plastmasa. Tā bija izturīga, taču gaismas caurlaidība bija zemāka salīdzinot ar parasto stiklu. Visi šie stikla veidi – šodien jau ir vēsture, jaunajos projektos tādi tiek izmantoti aizvien retāk.

Mūsdienās stikla veidu klāstu papildina citi veidi. Aizvien biežāk stikla piebūves tiek pielietots laminētais stikls, tas sastāv no divām loksnēm, kuras savā starpā salīmētas ar caurspīdīgu plastikas starpslāni. Tas plīstot ieplaisā, taču paliek uz vietas, līdz minimumam samazinot ievainojumu gūšanas risku. Retāk, bet dažās verandu un terašu projektos tīkams ir tonētais stikls, kas rada jaunas un negaidītas vizuālās noskaņas. Pa retam cilvēki piekrīt izmantot armēto stiklu, kurā iekausēts stiepļu sietiņš. Šāds plīstot tikai ieplaisā, nesašķīstot gabalos. Tas svarīgi ir drošībai, armētais stikls zagļiem un citiem nelūgtiem viesiem ir šķērslis savu nodomu veikšanai.

Mūsdienās stiklam ir ne tikai gaismas nodrošināšanas funkcijas. Tas nodrošina aizsardzību pret trokšņiem, kā arī taupa energiju. Ar to domājot siltuma aizplūšanu prom no telpām aukstajos gadalaikos. Bet vasaras karstumā stikls var darboties kā kondicionieris – aizturot svelmi no ārienes. Mūsdienās logiem un stiklotājām ārdurvīm jāatbilst noteiktām enerģijas taupīšanas efektivitātes normām.To, cik efektīvs ir logs, aizturot izplūstošo siltumu, iespējams novērtēt ar siltuma izolācijas koeficientu, tā saucamo U-vērtību. Stikla veids, ko aizvien biežāk izmanto stiklu paketēs enerģiju taupošiem logiem, ir plaši pazīstams kā selektīvais jeb low-E stikls. Tradicionāli parastā stikla uzlabojumus panāk, uzklājot stiklam plānu pārklājuma kārtu.

Rāmju un bezrāmju iestiklojums.

Kā jau nosaukuma saprotams, stikls ar verandu un terašu nesošajiem materiāliem tiek savienoti pamatā divos veidos. Rāmju risinājums ir tad, kad stikla plāksnes jau rūpnīcās tiek ierāmētas, bet mājās pie nelieliem remontiem rāmji ātri tiek apmainīti. Šeit priekšrocība ir kompaktā un ātrā remontu darbu izpildījumā.

Savukārt bezrāmju būvniecībā stikla plāksnes ar skrūvēm, līmējošiem materiāliem tiek pa tiešo pievienoti nesošajām konstrukcijām. Šajā gadījumā bonuss ir tāds, ka bezrāmju konstrukcijas ir smalkākas, daudzveidīgākas, acīm tīkamākas.

Vēl mēs izšķiram silto un auksto stiklojumu. Siltais stiklojums tiek pielietots telpām, tostarp verandās un terasēs, kuras paredzēts apsildīt arī gada aukstajos mēnešos. Attiecīgi te tiek pielietoti pakešu logi un siltinātas stiprinājumu konstrukcijas. Bet aukstais stiklojums ir verandās un terasēs, kas aktīvi tiek lietotas tikai siltajos mēnešos. Te tiek lietoti vienas kārtas stikla rāmju risinājumi Aukstajā versijā konstrukcijas risinājums izmaksā lētāk.

Mūsu klientiem pienācīga apkalpošana.

Stiklotās verandas un terases ir iespējams izveidot augstā kvalitātē, ņemot vērā pat ļoti sarežģītu specifikāciju un pasūtītāju vēlmes. Lai atrastu jums piemērotāko risinājumu un vienotos par izdevīgāko piedāvājumu, mūsu uzņēmuma speciālisti ir gatavi palīdzēt.

Pēc specifikācijas precizēšanas tiks veikta augstas kvalitātes risinājuma izstrāde, ko ražošanas procesā uzrauga kvalitātes kontrole. Sertificēti meistari ar vairāku gadu profesionālo pieredzi veikts montāžu, jums vēlamā laikā.

Šodien varam izvēlēties savu verandas vai terases konstrukciju! Ja vēlaties uzzinātu vairāk par to, kādi risinājumi ir mūsu piedāvājumos, aicinam sazināties ar mūsu speciālistiem.

winlatStikla piebūves – verandas un terases.