Pvc logi 103. sērijai- komforta jaunas sajūtas.

Pakešu logi 103. sērijai.

103 sērijas namus līdzās citiem tolaik auktuālajām dzīvojamām ēkām aizsāka būvēt 20. gadsimta 70. gados. Vispirms Rīgā, pēc tam arī padmju laikos- dažās citās lielākās Latvijas pilsētās. Šo namu celtniecība turpinājās līdz pat jaunajiem laikiem – līdz 90. gadiem. Ēku celtniecība risinājās kombinēti- pielietojot gan blokus, gan ķieģeļu materiālus. 103. sērijas celtnes ir daudzos Rīgas rajonos- Purvciemā, Teikā, Dārzciemā un citviet. Nelielā skaitā tās uzbūvētas arī Daugavpilī, Ventspilī un vairākās vietās citur. Ēkas plānojums ir veidots tā, lai iekštelpās saglabātos siltums. Apkārt – gala sienās ir ķieģeļu apšuvums, kas pats par sevi ir labs siltumizolējošs materiāls, bet starpsienas un ārējās sānu sienas tiek veidotas no dekoratīviem paneļiem.

103 sērijas namos ir dažāda plānojuma dzīvokļi. Sākot ar vienistabas, bet ir arī 2-3-4 istabu dzīvokļi. Dzīvokļos ir plašas istabas, ar platiem logiem. Kas platumā aizņem dzīvokļu visu ārejo sienui. Šajos dzīvojamos namos dzīvokļi iekārtoti tā, ka tos viegli pārplānot un iekārtot jau pavisam mūsdienīgā gaisotnē. Tostarp aprīkojot ar jauniem pvc logiem. 103. sērijas namos ir plašas koplietošanas telpas – kāpnes, koridori. Mājas aprīkotas ar liftiem un atkritumu vadiem. Daļai dzīvokļu ir ierīkoti arī nelieli balkoni.

Uzstādot pvc 103. sērijas logus …

– iegūstam uzlabotus siltumizolāciju, kas jo svarīgi ir rudens, ziemas, pavasara aukstajos mēnešos;

– iegūstam lielāki aizsargātību pret ielas trokšņiem, putekļiem, smakām;

– dabūnam pilnīgi aizsardzibu pret ārejās atmosfēras ne tik tīkamām parādībām: lietu, vēju, sniegu, krusu;

– uzlabojas vizuālais skats, gan no iekšpuses, gan arī lūkojoties no ielas puses. Piebildīsim: šos pvc logi 103. serijai iespējams apdarināt ar visdažādākajiem krāsu toņiem un aplikāciju materiāliem;

– šie logi ir ilgmūžīgi. To ārējais izskats nemainīsies ne pēc gada, ne pēc diviem, ne pēc 5-10 gadiem. Tos arī viegli kopt, pielietojot parastos mazgāšanas līdzekļus.

– šie plastmasas logi 103. serijai ir ugunsdroši, pvc profilos iestrādāta vēl viena vērtīga īpašība- tie nedeg;

– nu ja kas, tad arī nelūgtajiem viesiem, kuri diemžēl pa reizei cenšas iekļūt dzīvokļos caur logiem, 103. sērijas plastikāta logi būs gandrīz kā neieņemams cietoksnis.

Kādus pvc logus varam piedāvāt 103. sērijas namiem?

Izvēle ir visai plaša, bet galvenās modifikācijas – kuras varam uzstādīt, radikāli neizjaucot kopējo dzīvokļa plānojumu- ir:

– virtuves logs, 1150x1410mm ar vienu vērtni pa visu plakni;

– virtuves logs 1150x1410mm ar vienu mazāku vērtni, vienu stacionāro/ neveramo profilu un ar ziemas ventilāciju;

– virtuves logs 1150x1410mm, bet ar vertikālo vērtni loga augšdaļā;

– istabas logs 2400x1410mm, ar divām vērtnēm vai 2 bīdāmām vērtnēm;

– istabas logs 2400x1410mm, ar vienu vērtni vienā pusē;

– istabas logs 1750x1410mm, ar vienu vērtni vidusdaļā;

– istabas logs 2900x1410mm, ar vienu vērtni kreisā pusē;

– balkona komplekts, komplektā ir neliels stacionārs logs un 700mm platas durvis, izmēri 1850x2150mm;

– balkona komplekts: nelielas durvis plus platāks logs, izmēri 2500x2150mm;

– balkona komplekts: nelielas durvis plus lielais neveramais logs, izmēri 2900x2150mm.

Ar pvc logi 103. serijai iespējams iestiklot arī balkonus. Bet tā ir atsevišķa raksta tēma. Vien šeit būtu piebilstams: pirms sākam balkonu un lodžiju ārējās sienas iestiklošanu, ir nepieciešams veikt dažas juridiskas formalitātes. Dažādos Latvijas novadu pašvaldībās šīs formalitātes atšķiras, bet Rīgā – nepieciešams dabūt visas mājas dzīvokļu īpašnieku piekrišanu, kā arī būvvaldes atļauju. Pretējā gadījumā varam iedzīvoties neplānotā soda naudā vai / un arī prasībā balkonu ārmalas stiklojumu demontēt.

Mēs strādājam jums.

Arī 103. sērijas namiem pvc logus – ierīkot ir ne pavisam vienkārši. Tas ir vesels darbu komplekss.  Vispirms jāveic vietas sagatavošana, jādemontē vecie vēl padomju laikos ieliktie logi, jāattīra palodzes vieta. Tad seko paša logu montāža- aplodas ierīkošana, arī ar sliedi (ja paredzama bīdāmo pvc logu ielikšana), kam seko rāmju montāža. Visbeidzot kosmētiskā pabeigšana: spraugu aizdrīvēšana, virsmas krāsošana.

Protams, varam šos darbus veikt pašu spēkiem, bet speciālisti to nerekomendē. Jo arī pvc logi 103. sērijai – ir sarežģītas konstrukcijas veidojums. Līdzās hermētiskām pakešu logu kamerām, kur tiek iepildīta inertā gāze (argons) šajos logos ir iemontēta smalka furnitūra, kurai nemākulīga apiešanās var kaitēt.

Tamdēļ visi darbi būtu atdodami speciālistu rokās. Logu atgādāšana līdz vietai un to montāža arī rada izmaksas. Kopumā pvc logu cenas 103 serijā sastādās no: 1) paša loga modifikācijas cemas; 2) izdevumi – to atgādājot līdz montāžas vietai; 3) montāžas vietā veikto darbu izmaksas.

winlatPvc logi 103. sērijai- komforta jaunas sajūtas.