Koka pakešu logi, īpatnības un apraksts.

Koka logi ir neatņemama mājas arhitektūras daļa.  Tie cilvēkiem pazīstami jau no antīkajiem laikiem. Jau senajā Ēģiptē un Mezopotāmijā ēku sienās bija caurumi, kas pildīja logu funkcijas. Pirmie mūsdienu izpratnē zināmā logu veidošana ar stikla materiālu un koka rāmi sākta 13. gadsimtā mūsdienu Francijas un Vācijas teritorijā, kad pilīs bagātie saimnieki – dažādi valdnieki loga koku rāmju izgatavošanu pasūtīja labi apmācītiem šā aroda meistariem.  Gadsimtiem ritot, koka logi saglabājuši aktualitāti arī šodien, pat vēl vairāk- to pielierojums tikai paplašinās un kļūst daudzveidīgāks.

Koka logi – vienmēr laba izvēle.

Labākie koka logi ir laba izvēle konservatīviem un vienlaikus arī progresīvi domājošiem cilvēkiem.  Konservatīvajiem patīk šo logu senā vēstures elpa, bet mūsdienīgajiem cilvēkiem patīk koka materiāla dabiskums un saskaņa ar videi draudzīgo dzīvesveidu. Atsauksmes liecina: tie dod svaigumu visai telpai, tie rada siltas sajūtas. Koka rāmji veido iekštelpai dabisku mitruma režīmu, kā arī labi regulē temperatūras atšķirības. Rudens un ziemas periodā tie labāk aiztur aukstumu, bet vasarās tie ir labs šķērslis karstumam no ārienes.

Koka logu priekšrocības:

  • Logi tiek izgatavoti no dabīga materiāla (videi draudzīgi);
  • Tiem ir augsta siltuma un skaņas izolācija;
  • Šie logi no koka rada telpās mājīgumu un patīkamu mikroklimatu;
  • Kokam ir patīkama virsmas temperatūra, tas neizstaro aukstumu;
  • Var lietot plašu logu virsmas apdares toņu variācijas.

Koka logu izgatavošana – ir daudzveidīgs ražošanas process.

Izgatavošana notiek pielietojot augstas kvalitātes žāvētas koksnes sagataves. Koka logu ražošanā tiek izmantotas stikla paketes, furnitūra, lazūrlakas un krāsas, tādējādi garantējot patiesi lielisku koka logu kvalitāti un garu to kalpošanas mūžu. Pašam kokmateriālam ir ļoti plašas apstrādes iespējas, tādēļ logus var izgatavot visdažādākajās formās un izmēros, plānus un biezus, standarta un nestandarta. Īpaši nozīmīgi tas ir tad, ja jāizgatavo sevišķi sarežģītas formas logi, piemēram, milzīgi pusovālie vai atslēgas formas logi, ko redzam jūgendstila arhitektūras ēku fasādēs. Rāmjus var veidot arī kā precīzas vēsturisko logu kopijas, tos var izgatavot uz abām pusēm veramus.

Logi tiek veidoti no trīs kārtās līmētām priedes masīvkoka brusām.

Kas ražotas no radiāli zāģētām priedes koksnes sagatavēm, izzāģējot zarus un koksnes bojājumus (audzēta jeb optimizēta priede). Koksne tiek impregnēta, kā arī gruntēta, lai maksimāli mazinātu koksnes zelēšanas un puves iespējamību, tādējādi ievērojami palielinot logu kalpošanas mūžu. Koka logu virsma, kas ir vērsta uz āru, var tikt apstrādāta ar lazūrlaku 16 un vairāk dažādos toņos vai krāsota ar ūdens bāzes krāsām jebkurā tonī. Šīs krāsas ir izturīgas pret ultravioletiem stariem, līdz ar to izvēlētais krāsu tonis saglabās savu piesātinātību un intensitāti ilgāku laiku.

Koka logu profili un logu mezgli.

Modernus koka logus lielās darbnīcās visbiežāk vairs negatavo tikai no masīva kokmateriāla vien, bet izmanto arī speciālus šim mērķim paredzētus materiālus, ko sauc par lamelām. Kokmateriāls no trīskārt vai četrkārt kopā salīmētiem skujkoka dēlīšiem ir stabilāks, jo salīmēšanas vietas, pateicoties kokā iesūkušās līmes kārtai, ir blīvākas nekā pārējais koks un kalpo par savdabīgu armējumu. Smalkākus logus izgatavo no cēlkokiem, piemēram, ozola ar caurspīdīgu vai puscaurspīdīgu apdari, lai varētu novērtēt koka šķiedras skaistumu. Dārgu logu ārējo apdari dažkārt veido no alumīnija, kas uz ilgiem laikiem atrisina krāsošanas problēmu. Alumīnija uzlikas var pasūtīt visdažādākajās krāsās.

Koka logu izmēri var būt gan sērijveida (standartizēti), gan arī pēc speciāla pasūtījuma izveidoti.  Nestandarta logi var tikt izgatavoti pēc klienta vēlmēm.

Koka logu virsmas apdare.

Savukārt logu virsmas apdare, kas tiek vērsta uz dzīvojamo platību, var tikt lakota, krāsota, kā arī pēc klientu pasūtījuma logs no iekšpuses var tikt finierēts ar dabīgās cēlkoksnes vai eksotiskās koksnes nažfinieri, kas logus padara estētiski vēl pievilcīgākus. Tā kā logu virsmas ir apstrādātas ar ūdens bāzes krāsām un lakām, tad veco krāsu vai lakojumu nākotnē būs iespējams viegli noņemt virsmas atjaunošanai.

Koka logu ražošana pasaulē visu laiku tiek attīstīta, parādās aizvien jauni koku logu dizaini, tehniskie risinājumi un vizuālās krāsu gammas. Līdz ar to arī Latvijā cilvēki var iepazīt un būvniecībā pielietot aizvien jaunākas koku logu modeļus. Jauni koka logi- kādu laiku kalpos. Garantija vairākumā gadījumos bez atjaunošanas ir 10-20 gadi. Tomēr tie laiku pa laikam jākopj – periodiski jāatjauno pārklājums. Labi koka logi kalpo – 40-60 gadu, ozolkoka – ap 90. Bet tad jau sen tie būs morāli novecojuši, un tie būs nomaināmi pret jauniem.

Mūsu klientiem draudzīga apkalpošana.

Kā jau minēts iepriekš, koka logus ir iespējams izveidot augstā kvalitātē, ņemot vērā pat ļoti sarežģītu specifikāciju un pasūtītāju vēlmes. Lai atrastu jums piemērotāko risinājumu un vienotos par izdevīgāko piedāvājumu mūsu uzņēmuma speciālisti ir gatavi palīdzēt.

Pēc specifikācijas precizēšanas tiks veikta augstas kvalitātes risinājuma izstrāde, ko ražošanas procesā uzrauga kvalitātes kontrole. Sertificēti meistari ar vairāku gadu profesionālo pieredzi veikts montāžu, jums vēlamā laikā. Tātad – šodien izvēlamies savu koka logu izmēru! Ja vēlaties uzzinātu vairāk par to, kādi koka logi un konstrukcijas ir mūsu piedāvājumos, ieteicams sazināties ar mūsu speciālistiem.

 

winlatKoka pakešu logi, īpatnības un apraksts.