Kā izvēlēties logus ?

Cik maksā loga kvadrātmetrs?

Šajā rakstā ir minēti pamatpunkti, uz kuriem pircējam jāpievērš uzmanība pirmkārt:

1. Logus neskaita kvadrātmetros, tos skaita gabalos pēc individuāliem izmēriem.
Logs sastāv no daudziem komponentiem, kuru skaits nav atkarīgs no loga izmēra. Piemēram, rāmju skaits ir atkarīgs no loga perimetra, nevis platības. Bet perimetrs var atšķirties, pie vienas platības. Visbeidzot, var teikt, ka kvadrātmetram dotajā konstrukcijā ir tāda cena, nevis otrādi.

2. Stikla pakete nevar būt dubulta vai trīskārtīgā. Tas ir vienkameras vai divkameru. Divi stikli vai trīs atbilstoši. Turklāt dažreiz vienkameru logs ir labāks par divkameru. Piemēram, balkona iestiklošanā divkameru logs aizsargās tikai no trokšņa, siltumizolācijai pietiks arī ar vienkameru logu.

3. Nav tādu logu ‘’ap 2 metri platuma un standarta augstuma’’. Pie izmēra izmaiņas, izmainās arī furnitūras komplekts, kas izpaužas arī cenā. Arī ‘’standarta’’ izmēru nemēdz būt. Latvijā ir daudz tipa projektu māju celtniecībā. Jūs zināt kāds precīzi projekts ir Jūsu mājai? Turklāt standarts vēl negarantē izmēru atbilstību. Par individuālajiem projektiem un pārveidošanu nav vērts runāt vispār.

4. Loga komplektācija un konfigurācija jūtami ietekmē loga cenu. Pirms dažādu logu ražotāju cenu salīdzināšanas, pilnībā noskaidrojiet, kādu logu konstrukciju Jūs izvēlaties, jo logu krāsa, atvēršanas skaits, papildus furnitūra un mehānismi, palodzes utt. jūtami ietekmē loga cenu

5. Nevajag dzīties pēc zemākas cenas. Pievērsiet uzmanību galīgai cenai. Daudzas firmas tīšām paaugstina cenas, lai pievilktu uzmanību uz lielu atlaižu rēķina. Tāda mārketinga pieeja.

6. Izvēlieties logus ražotāju, nevis profila un furnitūras ražotāju. Logs ir gatavs izstrādājums, uz kura kvalitāti ietekmē daudz faktoru. Piemēram ‘’slikts’’ tērauds vērtnē, izraisīs vērtnes ielikšanu, bet furnitūras ekonomija – tās atteikšanai. Pat no kvalitatīva komplektēšanas var veidot nederīgu konstrukciju!

7. Stikla paketes kvalitāte attēlojas visā logā. Stikla pakete aizņem gandrīz visu loga platību ( izņemot sendvičtipa plīts balkona durvīs). Tās nekvalitatīvā ražošana vai nekvalitatīvās komplektācijas lietošana ar laiku var traucēt hermetizēšanu, kas savukārt ietekmē uz siltum- un skaņas izolāciju. Šajā gadījumā palīdz tikai stikla paketes maiņa.

8. Pievērsiet uzmanību garantijai un glabājiet dokumentus. Ja nav vēlēšanas bieži mainīt logus, veltiet šīm jautājumam vairāk uzmanības.

Pasūtiet logus vai durvis firmās, kas tirgū vismaz pāris gadu un pierādījuši sevi.

winlatKā izvēlēties logus ?