Alumīnija logi un durvis.

Alumīnijs kā materiāls tieši šajā tūkstošgadē kļūst par izplatītu dažādu formu celtniecības un apdares materiālu. Vienīgi materiāli no koka pagaidām vēl ieņem pirmo vietu šajā pozīcijā. Tomēr, ja Jūsu būvei jākalpo daudzām paaudzēm vai jāiztur ražotnes jaudas, tad alumīnijs būs pareizā izvēle. Alumīnija logi un durvis te ir neatņemama būves sastāvdaļa.

Logi no alumīnija.

Logi no alumīnija – dod daudz priekšrocības. Tie ir noturīgi un ugunsdroši, turklāt cauri laikam nezaudē savu funkcionalitāti.  Alumīnija konstrukciju siltuma un skaņas izolācija, ka arī ūdens un vēja necaurlaidība nodrošina cilvēkiem visaugstāko komforta līmeni.  Šos logus var izmantot gan dzīvojamās mājās, gan rūpnieciskās razotnēs.

Kopumā izšķiram divu veidu alumīnija logu profilus – “silto” un “auksto”.
“Siltā” profila alumīnija logus izmanto telpās, kurās ir jāsaglabā pietiekoša un komfortabla telpu gaisa temperatūra. Tos lieto dzīvokļos, mājās, ofisos. “Siltā” profila logi tiek kombinēti no dažāda biezuma stikliem, kuri ir papildināti ar termo izolācijas materiāliem.
No kuriem vispazīstamākie ir etilēns, propilēns, neilons, dederons, kaprons. “Silts” alumīnija profils sastāv no trim daļam – divi profili savienoti savā starpā ar plastikas iestiprinājumu – termotiltu, kurš izpilda ārējas aukstas kameras izolācijas funkciju no iekšējās siltās. Tamlīdzīga trīskameru konstrukcija ļauj atrisināt vienu no alumīnija profila pamatproblēmām – augsts siltumvadības koeficents, tā kā termotilta siltumvadības koeficents ir 150 reizes mazāks nekā alumīnijam.

“Aukstā” profila logu risinājumus izmanto saimnieciskajās telpās, ražotnēs, kā arī balkonos, lodžijās, verandās. Logi sajā gadījumā atgādina vienu kameru bez termo materiāliem un blīvējumiem. “Auksto” logu konstrukcija ir vieglākas par “siltajām”. “Auksts” alumīnija profils pārstāv vienu viengabala konstrukciju bez termoielikas. Tā pielietojums ir mazāks, bet tie tomēr ir labi pieprasīti tirgū, piemēram, lai veiktu neapkurināmo telpu stiklojumu (balkoni, lodžijas). “Aukstās” profilu sistēmas ļauj ietaupīt, jo “siltu” profilu cena ir  2 – 3 reizes augstāka.

Galvenie alumīnija logu raksturojumi:

• ir ilgs mūžs. Alumīnija profila logi kalpo 60-80 gadus;
• liela izturība. Savienojumā ar konstrukciju vieglumu tā ir liela priekšrocība.
• vieglums. Pateicoties tam, alumīnija profila logi neradīs svara spiedienu uz sienām.
• izturība pret ārējiem apstākļiem. Šiem logiem ir izturība pret koroziju, gaisa temperatūru lēcieniem, ultravioleto starojumu, un pat pret “skābajiem” lietiem.
• dabai draudzīgi. Alumīnijs- tas ir ekologisks materiāls, tamdēļ nenes kaitējumu arī cilvēkiem. Pie tam alumīnijs kā materiāls ir parocīgs otrreizējai pārstrādēi (pārkausēšanai).
• iespējams viegli apkopt. Ko ātri varam veikt mājas apstākļos.

Durvis no alumīnija.

Alumīnija durvju konstukcijas – ir drošas, ar ilgu mūžu, vieglas un ar lielām dizaina, modeļu variāciju iespējām. Šodien alumīniju durvis uzstāda galvenokārt sabiedriskajās celtnēs (ofisos, bankās, restorānos, viesnīcās, lielveikalos utt.). Durvis no alumīnija, līdzīgi kā logu konstukcijās – izmanto “auksto” un “silto” risinājumu. “Siltās” durvju konstrukcijas izmanto celtņu ārējās ieejās, kamēr “aukstie” risinājumi piemērojami iekštelpās. “Siltās” alumīnija durvju konstrukcijas no “aukstajām” atšķiras ar termo materiālu izmantojumu. Līdzīgi kā logu siltināšanas gadījumā, arī te izmanto sintētiskos siltunātājus. Kuri jau rūpnieciskajā ražošanas stadijā tiek ievietoti durvju profilu iekšpusē.  Alumīnija durvju raksturojumi ir līdzīgi kā logu risinājumiem, par ko runāts ir augstāk.

Šeit vietā ir piebilst par alumīnija durvju veidiem. Tās izgatavo atšķirīgas no tradicionālajām koka durvīm.  Kā jau minēts, tās pārsvarā ir sabiedrisko celtņu sastāvdaļa. Tamdēļ tās ir platākas un daudzveidīgākas. Tās gatavo kā bīdāmās, veramās, karuseļu tipa, kā arī kā logu- durvju kombinējošās sistēmas.

Retāk tiek gatavotas vienlaidus alumīnija durvis, kuras pielieto kā drošības sistēmu sastāvdaļu. Tās, kā jau nosaukums liecina, ir bez stiklojuma. Šādas durvis uzstāda drošības iestādēs, lielos birojos, kur tiek ierobežota cilvēku piekļuve.  Reizēm šādus alumīnija durvju risinājumus pasūta privātpersonas, kurām ir pamats uztraukties par savu vai materiālo vērtību drošību. Bet šādas durvis gatavo no vairāku materiālu kombinācijām, kur alumīnijs ir tikai viena no sastāvdaļām.

Alumīnija profils kā durvju materiāls.

Tas ir viegls, sudrabbalts   metāls. Alumīnijs dabā nav sastopams brīvā veidā, jo reaģē ar   ūdeni,   skābēm   un   sārmiem. Dabā alumīnijs ir sastopams galvenokārt   alumīnija oksīda veidā, kā arī   alumosilikātos. Gaisā alumīnijs pārklājas ar blīvu   oksīda   kārtiņu, tāpēc tālāk neoksidējas. Ja šo oksīda kārtiņu iebojā (ar   dzīvsudrabu   vai sārmu), sākas strauja korozija. Alumīniju un lielāko daļu tā savienojumu iegūst no   boksītu   rūdas. Tā galvenokārt sastāv no alumīnija un dzelzs oksīdiem. Alumīnijs un tā sakausējumi ir visplašāk lietotie   krāsainie metāli.

Rūpnīcās alumīniju norūda, līdzīgi kā stiklu- vairākas reizes nokarsējot un lēnām atlaidinot. Iegūtais materiāls pazīstams ar nosaukumu duralumīnijs, ko izmanto pat lidmašīnu būvēs. Šis materiāls pārklājas ar vēl izturīgāku oksīda kārtu, kas neļauj ārējiem apstākļiem (skābeklim, mitrumam, citām aktīvām ķīmiskām vielām) korodēt materiālu pat pēc virsējās kārtiņas bojāšanās. Atšķirībā no dzelzs, kura oksidējoties zaudē izturību un sadalās pulverveida neizturīgā oksīdā. Šāds alumīnijs ir labi pakļāvīgs krāsošanai, lakošanai un dekoratīvai apstrādei. Ko savukārt var izmantot alumīniju logu un durvju izgatavošanai.

Alumīnija profila priekšrocības:

– tas ir viegls un reizē izturīgs;
– sliktāk kā citi metāli vada siltumu, tamdēļ derīgs logu, durvju un citās konstrukcijās  noturībā pret ārējiem laika apstākļiem. Rudens, ziemas mēnešos aiztur aukstumu, vasarās – karstumu.
– labi aiztur troksni, šī īpašība arī tiek izmantota visāda veida būvju konstukcijās.
– alumīnijs labi saskan ar citiem materiāliem, ar to domājot- to tehniski viegli iespējams savienot ar koku, akmens izstrādājumiem, stiklu u.c.
– rūdīts alumīnijs ir noturīgs pret savienojumiem ar citiem metāliem, savienojumos ar tiem praktiski nerodas elektrolīzes paradības jeb nelielās un spontānās elektrīskās strāvas. Kas citos gadījumos rada sākumu korozijai un uz tā pamata celtniecības kontrukciju bojājumiem.

Logi un durvis no alumīnija – tā ir komfortabla izvēle.

Līdzās visam iepriekšminetajam – logi un durvis no alumīnija pēc pasūtītāju vēlmes iespējams veidot visdažādākos dizainos un vizuālajos risinājumos. Līdzās tam, arī ārējā apdarē iespējams veikt ļoti daudzus vizuālos risinājumus. Alumīnijs labi padodas krāsošanai, lakošanai un ārējai apstrādei, kur iespējams izvedot “koka” vai pat “ķieģeļu” rakstu.

Alumīnija logi un durvis piedien mūsdienu cilvēku dzīvesveidam.  Tos izvēlas gan tradicionāli domājošie, gan modernās dzīves piekritēji. Alumīnija durvis un logi līdzās citām konstrukcijām no šī metāla dod arī vieglas domas, labas komforta un arī drošības sajūtas.

Mūsu klienti – saņem vislabako apkalpošanu.

Alumīnija logus un durvis mēs veidojam pēc visaugstākās kvalitātes standartiem, ņemot vērā pat ļoti sarežģītu specifikāciju. Lai atrastu jums piemērotāko risinājumu un vienotos par izdevīgāko piedāvājumu – mūsu uzņēmuma speciālisti ir gatavi palīdzēt.

Pēc specifikācijas precizēšanas tiek veikta klientiem vispiemērotāko un pēc vēlmēm vispatīkamāko risinājuma izstrāde, ko ražošanas procesā uzrauga kvalitātes kontrole. Sertificēti meistari ar vairāku gadu profesionālo pieredzi veic montāžu jums vēlamā laikā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kādi  alumīnija  logi, durvis un konstrukcijas ir mūsu piedāvājumos, ieteicams sazināties ar mūsu speciālistiem.

Alumīnija logi un durvis.
3 (60%) 2 vote[s]
winlatAlumīnija logi un durvis.